پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باید دلت سنگ باشد تا بتوانی به چهره‌های از هم‌پاشیده‌شان نگاه کنی و بغضت نگیرد و شرمت نشود، اما در این اتاق باید همه غصه‌ات را پنهان کنی و برایشان لبخند بزنی تا بتوانی عمق فاجعه را از این کودکان 10 ساله پنهان کنی. صدای خنده آنها را در باز‌ی‌هایشان در حالی می‌شنوی که چهره معصومانه و زیبای کودکانه‌شان زیر داغ آتش، چروکیده و مچاله است، آن هم نه سوختگی به مفهوم رایج، بلکه بندبند وجودشان در این حادثه از شدت بالای حرارت آتش، در یک کلمه‌ و بدون تعارف، «کباب‌پز» شده است.

«آمنه»، «نادیه» و «اسمعه»، سه تن از همان دانش‌آموز شین‌آبادی هستند که این روزها با سوختگی‌های 50 و 45 درصد حال در بیمارستان ساسان تهران بستری هستند تا شاید تیغ جراحی پزشکان مرهمی باشد بر زخمهای چهره‌های سوخته‌شان؛ گرچه 10 ماهی می‌شود جراحی‌های طولانی چندساعته تنها تفریح آنها شده.

به گزارش ایسنا، در بیمارستان ساسان طبقه‌ دهم از ایستگاه پرستاری سراغ کودکان شین‌آبادی را می‌گیریم. اتاق شماره‌ یک را نشانمان می‌دهند. با پرستاری که از قبل هماهنگ شده وارد اتاق می‌شویم. صورت‌های «آمنه»، «اسمعه» و «نادیه» که هر یک روی تخت‌هایشان خوابیده‌اند دیده نمی‌شود. خودمان را معرفی می‌کنیم، مادرانشان نیم‌خیز می‌شوند و نگاهمان می‌کنند. شک می‌کنیم که شاید فارسی را خوب ندانند، جلوتر می‌رویم، «آمنه» به طرف ما برمی‌گردد، از دیدن چهره که نه! چهره‌ای باقی نمانده، صورتکی مصنوعی با پلک‌هایی که گوشه‌هایش به هم چسبیده، حفره‌ای به اندازه‌ یک سکه در زیر لب‌هایش که به جرات می‌توان گفت کلفتی هر یک به سه سانت رسیده، دستانی باندپیچی شده و سری که وسط آن خالی از موست، جا می‌خوریم.

«نادیه» از تخت پایین می‌پرد؛ دخترکی تپل که گوشت‌های اضافی روییده بر صورتش او را چاق‌تر از حد معمول نشان می‌دهد، برخلاف آمنه که دستی ندارد برای دراز کردن، دستش را دراز می‌کند، از نگاه بر دستانش شرممان می‌گیرد، برخلاف ظاهر تپلی‌اش انگشتان دستش همچون کودکی چهار ساله، لاغر، نحیف و کوتاه باقی مانده است. بر تمام دستانش تا آرنج رد بخیه و «گرافت» است، به قول سر پرستار بخش "وصله پینه"، او با بلوز شلواری قهوه‌ای و البته خیلی گشاد روبرویمان ایستاده.

احتیاجی به پرسیدن نیست، گشادی لباس‌ها تنها کمکی است برای خاراندن راحت جانی که دیگر جای سالمی نمی‌توان در آن دید.

چشمان سیاه و مژگان بلند دخترک حکایت از چهره‌ای زیبا همچون سایر دخترکان این سرزمین دارد. هر آنچه می‌گویی صورتش را به راست می‌چرخاند و گوشش را سمت صدا می‌گیرد، در این زمان است که پدرش می‌گوید دخترش شنوایی گوش چپش را از دست داده. موهای کوتاه آمنه را نیز کنار می‌زند و گوش راستش را نیز نشانمان می‌دهد؛ با آنکه آمنه شنوایی‌اش را از دست نداده است اما لاله این گوشش هم کامل نیست.سعی می‌کنیم بر لبانمان لبخند باشد؛ لبخندی البته مصنوعی تنها برای پنهان‌کردن تلخی حجم شبیخون حادثه‌ای که شعله‌هایش به جان دانش‌آموزان شین‌آبادی افتاد و روزگارشان را سیاه و خاکستر کرد.

در هر فرصتی دست بر صورت، گردن و تن و جان دارند برای خاراندن خود. دو پنکه سفید مدام به چپ و راست می‌چرخد، بی‌هیچ توقفی. شاید کمکی باشد برای خنک کردن تن سوخته این دخترکان بی‌گناه.

«اسمعه» به تقلید از نادیه به سمتمان می‌آید، دستش را برای سلام کردن دراز می‌کند، به نظر می‌رسد وضعیت این دختر موخرمایی علی‌رغم گوشت‌های اضافه‌ صورت و گرفت‌های دستش، بهتر از آمنه و نادیه باشد. پیراهنی جذب تن و کوتاه با ساق شلواری سیاه به تن دارد، لباسش صورت وی را سفیدتر و زیباتر کرده.

دورمان را می‌گیرند، بیشتر از همه دوربین عکاس برای آن‌ها جذابیت دارد. مادرانشان که حال از روی صندلی بلند شده‌ و ایستاده‌اند، حال و روز خوبی ندارند، اضطراب و بی‌حوصلگی در چهره‌شان بیداد می‌کند. گویا با هر بار باز شدن در اتاق، منتظر آماده شدن کودکانشان برای رفتن به اتاق عمل هستند.

بیمارستان ساسان تهران چند روزی است مهمان سه تن از این حادثه‌دیدگان است. حادثه‌دیدگانی که دیگر شور و شوق خرید لوازم مدرسه را ندارند و اول مهر را با لباس‌های بیمارستان در انتظار آینده‌ای نامعلوم آغاز خواهند کرد. 15 آذرماه 91 آتش بخاری در دبستان انقلاب اسلامی روستای شین‌آباد پیرانشهر به جان 28 دانش‌آموز کلاس چهارم افتاد و آنها را راهی بیمارستان کرد.

«سیران یگانه» و «سارینا رسول‌زاده» که هنوز آرزوهایشان را در دفتر نقاشی نکرده بودند به علت شدت سوختگی به آرامگاه ابدی پر کشیدند و دانش‌آموزان دیگر نیز با درصدهای مختلفی از سوختگی در بیمارستانها بستری شدند.

زنی لاغر اندام خود را مادر "آمنه راک" معرفی می‌کند. رنگ به رخسار ندارد. در کنار تخت دخترش ایستاده و منتظر نگاهمان است تا دردهایی را که هر روز از دلش می‌گذرد باز هم بازگو کند هر چند که عمق فاجعه آنقدر زیاد است که هیچ قلم و تصویری نمی‌تواند آن را شرح دهد؛ این را حال و روز خودمان و عکاس‌مان هم فریاد می‌زند.

مادر داغدیده می‌گوید و می‌گوید تا شاید تلنگری شود برای مسئولان که مرهمی برای زخم به درد نشسته این کودکان و خانواده‌شان بیابند.

مادر می‌گوید دخترش با 50 درصد سوختگی تاکنون 25 بار و شاید حتی بیشتر، تحت عمل جراحی صورت و دست قرار گرفته، عمل‌هایی که به گفته پزشک معالجش مشخص نیست تا چندین سال دیگر باید ادامه یابد و معلوم نیست با این عمل‌ها تا چند درصد می‌تواند چهره از دست رفته‌اش را باز یابد.

حالا هر سه مادر شروع به صحبت‌کردن می‌کنند. داغشان دوباره جان‌ گرفته. هر آنچه به خاطر می‌آورند از فشار مالی تا وعده‌های فراموش‌شده و بی‌مسئولیتی برخی مدیران ارشد آموزش و پرورش استان و کشور تا کابوس‌های شبانه کودکانشان را بازگو می‌کنند.

نمی‌دانیم به کدام صورت نگاه کنیم، هر یک چیزی می‌گویند. آرامشان می‌کنیم.

"مادر نادیه" بهتر از دیگران فارسی صحبت می‌کند. رشته کلام را بدست می‌گیرد و از تکرار عمل‌های هر سه ماه یکبار خبر می‌دهد و می‌گوید: برای جراحی ترمیمی صورت بچه‌ها از پوست قسمت‌های مختلف بدنشان برداشته و به صورتشان گرفت (پیوند) می‌زنند، این جراحی‌ها هر سه ماه یکبار تکرار می‌شود.

حالا نادیه به طرفمان می‌آید. دستم را بروی شانه‌اش می‌گذارم، البته با احتیاط. خیلی زود ایستاده به بغلم می‌خزد. اسمعه در کنارش می‌ایستد. مادر نادیه دلش آرام نمی‌گیرد و ادامه می‌دهد: درد پرستاری از بچه‌ها یک طرف و دوندگی برای اسکان در تهران از طرف دیگر، نایی برایمان نگذاشته. قبل از آمدن به تهران برای هماهنگی مراجعه می‌کنیم که تاکید می‌کند بروید مشکل جا ندارید، اما وقتی می‌آییم از صبح تا بعداز ظهر باید منتظر بمانیم تا یک اتاق برای اسکان در تهران آنهم در خانه فرهنگیان بدهند.

هر سه مادر از نحوه رسیدگی و هماهنگی‌های آموزش و پرورش به شدت ناراضی هستند و امیدوارند تا بلکه مسئولان جدید فکری به حالشان بکنند.

«نازدار ترکه»، مادر آمنه راک می‌گوید: زمانی که بچه‌ها در بیمارستان سینای تبریز بستری بودند به علت رسیدگی نامناسب پزشکی بدنشان عفونت کرده بود، به طوری که پس از انتقال به اصفهان، پزشکان گفتند اگر دیرتر منتقل شده بودند عفونت خون باعث مرگ آنها می‌شد، اگر کودکانمان در آن بیمارستان می‌ماندند مرگشان حتمی بود.

وی در حالی که دستهایش را به هم گره کرده و در چهره‌اش ناامیدی نسبت به آینده نامعلوم دخترش موج می‌زند، ادامه می‌دهد: پس از جراحی‌های متعددی که صورت گرفته جای جراحی‌ها گوشت اضافی آورده؛ هرچند پزشکان این اتفاق را عادی می‌دانند، اما برای خانوده‌ها قابل پذیرش نیست. می‌پرسیم چرا از روز اولی که حادثه رخ داد کودکانتان را به تهران منتقل نکردید که مادر نادیه و آمنه هر دو مدعی می‌شوند « برخی مسئولان آموزش و پرورش از ترس رسانه‌ای شدن حادثه و ابعاد فاجعه که در چهره کودکان نمایان، اجازه انتقالی نداده اند»؛ ادعایی که مسئولان وقت باید به آن پاسخ دهند.

علاوه بر صورت و دستهای "نادیه" پشت و کمر این دخترک نیز بشدت سوخته و وقتی این موضوع را می‌فهمیم که لباسش را بالا می‌زند. پشتش تکه تکه سوخته و برجسته شده، نمی‌توان بیشتر از چند ثانیه نگاه کرد. نمی‌دانیم چه بپرسیم فقط نگاهمان را از پشت این کودک می‌دزدیم، جراحت و عمق سوختگی در صورت، دستها و بدن این فرشته‌های کوچک داستان تلخی است که تا آخر عمرشان همراه آنهاست.

نادیه عکسی پرسنلی با خود به همراه دارد، معصومیت چهره زیبایش را نشان می‌دهد. مادرش سرش را به علامت اینکه نمی‌دانیم چه کنیم، به چپ و راست تکان می‌دهد و می‌گوید: چه آینده‌ای در انتظار این دختران است.

وی درباره اینکه تا کنون هیچ مبلغی بابت دیه به خانواده دانش‌آموزان شین آبادی پرداخت نشده است، اضافه می‌کند: مسوولان آموزش و پرورش به ما قول داده‌اند بعد از 15 سالگی "بیمه معلم" به این دانش‌آموزان تعلق خواهد گرفت که همانند بیمه عمر است اما معلوم نیست عملی شود یا خیر . بیمه حوادث دانش‌آموزی هم که 100 یا 200 هزار تومان است نه تنها پرداخت نشده بلکه چنین رقم‌هایی دردی از کودکانمان دوا نمی‌کند.

سراغ بیمه 50 میلیون تومانی ایران را می‌گیریم که در این باره نیز مادران متفق‌القول می‌گویند: قرار بود مستمری تا آخر عمر برای کودکانمان برقرار شود که تا کنون جوابی از سوی مسوولان در این باره نشنیده‌ایم.

مادران به شدت از فشارهای اقتصادی حاکم بر خانوارهایشان گله‌مند هستند و ادامه می‌دهند: بدلیل همراهی همسرانمان با کودکان برای امر درمان آنها از کار بیکار شده‌اند و کارفرمایان حاضر به همکاری نیستند. همچنین قرار بود به علت بیکار شدن همسرانمان به آنها حقوق بیکاری و به مادران نیز حق پرستاری پرداخت شود که هیچ یک از این قولها و وعده‌ها تاکنون عملی نشده است.

مادران دانش‌آموزان همچنین اظهار می‌کنند که تنها هزینه ایاب و ذهاب و بیمارستان پرداخت می‌شود و سایر هزینه‌ها از جمله اقامت در سایر تهران و اصفهان و مایحتاج ضروری به عهده خانواده‌هاست و مبلغی بدین منظور پرداخت نمی‌شود و با گذشت 10 ماه از تامین هزینه‌های جاری مستاصل هستند.

مادر آمنه حادثه رخ‌داده را اتفاقی غیرقابل جبران می‌داند، لذا از دولت می‌خواهد حقوق و مستمری برای فرزندان برقرار شود تا آینده این دختران بدون حضور والدین در خطر نباشد و تا پایان عمر مورد حمایت دولت باشند.

در ادامه از آنها درباره عیادت مسوولان از دانش‌آموزان شین‌آبادی می‌پرسیم، پاسخشان بسیار متفاوت از اظهاراتی است که برخی مسوولان از پیگیری خود در رسانه‌ها عنوان می‌کنند. مادر نادیه می‌گوید: وزیر قبلی آقای حاجی بابایی فقط یکبار در بیمارستان تبریز و یکبار هم اصفهان به دیدن کودکانمان آمد. از وقتی هم که به بیمارستان ساسان تهران آمده‌ایم همسرانمان از، سرپرست فعلی آموزش و پرورش و نماینده پیرانشهر خواستند برای دیدن وضعیت بچه‌ها به بیمارستان بیایند که در این عیادت آقای فانی برای پیگیری درمان قول داد.

مادر نادیه در ادامه گلایه‌هایش عنوان می‌کند: از چند ماه پیش که فاکتور 700 هزار تومانی هزینه دارو و سایر هزینه‌ها را پرداخت کرده‌ایم بیش از سه ماه می‌گذرد اما تا کنون این مبلغ را دریافت نکرده‌ایم و برای تامین بخشی از هزینه‌ها به ناچار باید از اقوام قرض بگیریم.

در مورد تحصیل بچه‌ها با آغاز سال تحصیلی جاری می‌پرسیم که نادیه از روی تخت پایین می‌آید و کنار اسمعه می‌ایستد. هر دو می‌گویند دوست ندارند به آن مدرسه بروند. مادرانشان می‌گویند کودکانشان حال روحی خوبی ندارند و بشدت پرخاشگر و حساس شده‌اند.

مادر آمنه ادامه می‌دهد: اگر نیمه‌شب لامپی را خاموش و یا روشن کنیم آمنه با وحشت شروع می‌کند به فرار کردن و فریاد می‌زند «سوختم! سوختم.»

مادر نادیه هم به حساس شدن دخترش نسبت به محبت پدر و مادر به فرزند 4 ساله‌شان اشاره می‌کند و می‌گوید: اگر فرزند کوچکترم را در آغوش بگیرم و یا لباسی برایش بخرم نادیه می‌گوید چون او سالم است و من سوخته‌ام به او توجه می‌کنید و دوستش دارید، واقعا نمی‌دانیم چه کنیم با مشکلات روحی بچه‌ها که آنها را عصبی کرده‌ است.

مادر آمنه در ادامه می گوید: با توجه به جراحی و زخمهای دست و صورت بچه‌ها قرار بود برای تحصیلشان یک اتاق در نظر گرفته شود که تا کنون با این امر هم موافقت نشده و کودکانمان که باید امسال به کلاس پنجم بروند، علاقه‌ای به تحصیل در آن مدرسه ندارند.

روایت تلخ روز حادثه از زبان آمنه، نادیه و اسمعه

نادیه: وقتی رفتیم مدرسه بخاری روشن بود اما وقتی معلم به کلاس آمد بخاری خاموش شد و به یکی از بچه‌ها گفت سرایدار را صدا کند تا بخاری را روشن کند. وقتی سرایدار آمد و خواست بخاری را روشن کند، آتش کوچکی از بخاری بلند شد. وقتی معلم کلاس دیگر و سرایدار می‌خواستند بخاری را بیرون ببرند، بخاری بین در گیر کرد. معلم خارج از کلاس بود و سرایدار هم از روی آتش بخاری به بیرون پرید.

در این میان مادر آمنه اضافه کرد که بخاری از دست سرایدار به زمین افتاد و آتش گرفت.

مادر آمنه ادامه می‌دهد: در آتش سوزی رخ داده حتی لباس دانش‌آموزان هم نسوخته بود و به دلیل حرارت فضا کودکان همچون سیب‌زمینی کباب شدند و ریه آنها به شدت آسیب دید.

سوختن ۳۳ دانش آموز دختر در آتش بخاری نفتی مدرسه - پیرانشهر

وی با مرور خاطرات آن روز به خالی بودن کپسولهای اطفای حریق و کم‌بودن فاصله حفاظهای پنجره کلاس درس اشاره می‌کند و می‌گوید: به جز باک بخاری که ظرفیت گنجایش 20 لیتر نفت را دارد، گالن 20 لیتری دیگری پر از نفت نیز در کلاس درس بود که آتش با کمک اهالی روستا خاموش و دانش‌آموزان با خودروهای شخصی به بیمارستان منتقل شدند.

به گفته مادران، امسال فقط بخاری این مدرسه را تعویض کرده‌اند و سایر مشکلات و کمبودهای مدرسه همچنان پا برجاست!؟

حاتمی سرپرستار بخش جراحی بیمارستان ساسان هم، با اشاره به وضعیت جسمی و روحی کودکان منتقل شده به این بیمارستان می‌گوید: از نظر روحی، با توجه به اینکه بچه‌ها در سن کودکی قرار دارند هنوز به عمق فاجعه و اتفاقی که برایشان رخ داده پی نبرده‌اند اما از اینکه به آنها توجه می‌شود خوشحالند.

وی در پاسخ به اینکه اگر از همان روزهای اول دانش‌آموزان به تهران منتقل و تحت مداوا قرار می‌گرفتند روند درمانی مناسبتر نبود؟ اظهار می‌کند: سوختگی این بچه‌ها شدید است و با این درجه از سوختگی تنها می‌توان گفت که زنده ماندنشان یک شانس بزرگ است، چراکه این شدت از سوختگی در این سن منجر به مرگ فرد می‌شود لذا به نظر می‌رسد رسیدگی‌های اولیه به موقع صورت گرفته است.

وی می‌افزاید: این کودکان شاید بیش از 100 بار طی سالیان طولانی مورد جراحی‌های متعدد ترمیمی قرار بگیرند تا بخشی از ضایعه پوستی آنها درمان شود، هرچند این درمانها صورت اولیه آنها را باز نخواهد گرداند، اما تنها به ترمیم بخشی از ضایعات کمک می‌کند.

به گفته حاتمی، در عمل جراحی روز چهارشنبه 27 شهریور ماه دستهای کودکان تحت جراحی قرار گرفت، هرچند بخشی از ضایعات بوجود آمده از جمله از بین رفتن عضله و مفاصل و انگشتان این کودکان قابل جبران نیست و با این جراحی‌ها تنها بخشی از ظاهر دست و صورت آنها ترمیم می‌شود.

عکس کودکان در دستانشان است، می‌خندند و با عکاس عکس می‌گیرند و می‌خواهند عکسشان را نشانشان بدهد و با لحنی کودکانه می‌گویند "وای چه خوشگل افتادیم!". باید طاقت بیاوری که صدای خنده‌هایشان را که فقط صداست و تصویرش دلت را آشوب می‌کند، بشنوی. صورتشان را آتش به تاراج برده. خجالت می‌کشند نگاهت کنند و یا بخندند اما آیا خجالت نباید برای بی‌مسوولیتی عده‌ای باشد که به خودشان زحمت نداده‌اند با عیادت از این دانش‌آموزان مرهمی بر دل پرزخم آنها باشند.

دکتر فاطمی، فوق تخصص ترمیمی و جراح دانش‌آموزان منتقل شده از شین‌آباد که مسوولیت جراحی آنها را بدون نوبت پذیرفته است هم درباره آخرین وضعیت کودکان، به ایسنا می‌گوید: متاسفانه این کودکان دو عضو حیاتی یعنی دست و صورت خود را در این سوختگی از دست داده‌اند. هر چند نقاط دیگر بدن‌ آنها نیز سوخته، اما مهم‌ترین عناصری که به شدت ایجاد مشکل کرده، دست و صورت آنهاست.

وی می‌افزاید: با توجه به اینکه بازسازی دست و صورت بسیار مشکل است، از لحاظ زیبایی عملکرد فرد را دچار مشکل می‌کند، چرا که قرار گرفتن اعضای حیاتی از جمله چشم، دهان، بینی و گوش در صورت هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد بسیار حائز اهمیت است و چسبندگی‌هایی که در این ناحیه ایجاد می‌شود، نه تنها عملکرد را دچار مشکل می‌کند، بلکه از نظر زیبایی نیز مسئله‌ساز است.

این فوق تخصص جراحی ترمیمی ادامه می‌دهد: در ضایعاتی که برای دست این بچه‌ها ایجاد شده، عملکرد مفاصل آنها با مشکل مواجه شده که از لحاظ زیبایی نیز مشکلاتی را ایجاد کرده است، لذا درمان‌های این کودکان بسیار طولانی و مشکل و نتایج نیز صددرصد قابل پیش‌بینی نیست.

فاطمی می‌گوید: این بچه‌ها باید طی سال‌های سال مورد جراحی‌های مختلف قرار بگیرند تا از نظر زیبایی و عملکرد، به حد قابل قبول و رضایت‌بخشی برسند، اما اینکه چند بار باید تحت جراحی قرار بگیرند و یا چه مدت درمان آنها به طول خواهد انجامید، قابل پیش‌بینی نیست.

به گفته وی، با توجه به اینکه سالی سه تا چهار جراحی بروی این کودکان انجام خواهد شد، طی چهار سال، کارهای اولیه‌ای را می‌توان برای ترمیم بخشی از ضایعات به وجود آمده، انجام داد اما درمانهای دراز مدت آنها باقی می‌ماند.

این پزشک فوق تخصص ادامه می‌دهد: سوختگی بیماری است که تا آخر عمر گریبانگیر فرد است، لذا نمی‌توان گفت درمان سوختگی در یک مقطع زمانی به اتمام می‌رسد و این بیماری همراه همیشگی این کودکان خواهد بود و هرگز آنها به حالت طبیعی باز نخواند گشت و زیبایی از دست رفته آنها قابل برگشت نیست، همینطور کارهایی که پیش از این انجام می‌دادند بعد از این قادر به انجامش نخواهند بود که جای تاسف دارد.

این جراح همچنین با انتقاد از همکاری نکردن آموزش و پرورش با کادر پزشکی می‌گوید: متاسفانه پیش از این آموزش و پرورش همکاری خوبی نداشت و پیگیری‌های زیادی انجام شد برای درمان این کودکان چراکه این کودکان دچار سوختگی شدید شده‌اند و دولت موظف است هزینه درمانی آنها را پرداخت کرده و بهترین شرایط درمانی را برایشان فراهم کند.

وی معتقد است درمان این کودکان تنها به عملهای جراحی محدود نمی‌شود بلکه آنها نیازمند مشاور روانی، مددکار، فیزیوتراپ و کار درمانی هستند، هرچند جسمشان سوخته؛ زیرا اما روحشان بیشتر دچار آسیب شده است.

وی ادامه می‌دهد: چند سال دیگر این کودکان به سن بلوغ می‌رسند و با وضعیت صورتی و دستی که دارند قطعا دچار اختلال روانی خواهند شد. متاسفانه یک تیم منسجم درمانی برای این کودکان وجود ندارد و آموزش و پرورش پیگیر تشکیل این تیم پزشکی منسجم نیست.

دکتر فاطمی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا اعزام این کودکان به خارج از کشور تاثیری در تسریع و روند بهبودی آنها خواهد داشت؟ می‌گوید: قطعا کشورهای پیشرفته در درمان سوختگی متفاوت از ایران هستند، اما این تفاوت در روش‌های درمانی نیست چراکه جراحی‌هایی که در خارج از کشور بروی چنین کودکانی انجام می‌شود، در ایران نیز قابل انجام است، اما در کشورهای توسعه‌یافته تیم ارگانیزه و منسجم درمان سوختگی وجود دارد که ایران فاقد آن است. روند درمان سوختگی در ایران همانند جزیره‌های دور از هم است که هر بخشی در آنها کار خودش را انجام می‌دهد.

وی می‌گوید: بهترین اقدامی که آموزش و پرورش می‌تواند برای این بچه‌ها انجام دهد، تشکیل یک تیم منسجم درمانی از بهترین پزشکان کشور است تا مراحل درمان این کودکان ادامه یابد.

سال تحصیلی جدید آغاز شد اما ماه مهر دیگر برای کودکان شین آباد بوی مهربانی ندارد. دانش‌آموزان کلاس پنجم برخلاف سالهای پیش دیگر شور و اشتیاقی برای رفتن به مدرسه به ویژه همان مدرسه‌ای که آینده آنها را در خشم شعله‌های آتش خاکستر کرده، ندارند و حال این کودکان در اتاق جراحی آینده نامعلومشان را ورق می‌زنند....
برگرفته از سایت انتخاب

[ یکشنبه سی و یکم شهریور 1392 ] [ 3:59 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

در صورتی که از نرم‌افزار KMPlayer برای اجرای فایل‌های صوتی و تصویری خود استفاده می‌کنید حتماً می‌دانید که به وسیله‌ی این نرم‌افزار تنها امکان اجرای یک فایل در آنِ واحد وجود دارد. بدین معنی که اگر یک فایل در حال اجرا باشد و اقدام به باز کردن یک فایل دیگر توسط این نرم‌افزار کنید، اجرای فایل قبلی متوقف شده و فایل جدید اجرا می‌شود. در این ترفند قصد داریم به نحوه‌ی اجرای اجرای همزمان چندین فایل در KMPlayer بپردازیم.

بدین منظور:
ابتدا KMPlayer را اجرا کنید.
سپس  بر روی کلید F2 کلیک کنید تا پنجره‌ی Preferences باز شود (راه دیگر برای این کار راست کلیک بر روی صفحه و انتخاب Preferences از منوی Options است).

 

حال از قسمت سمت چپ پنجره بر روی اولین آیتم یعنی General کلیک کنید.
اکنون از قسمت سمت راست پنجره، تیک گزینه‌ی Disallow multiple instances را بردارید.

 

سپس بر روی دکمه‌ی Close کلیک کنید.
هم‌اکنون می‌توانید با اعمال این تنظیم،‌ بیش از یک فایل را به طور همزمان اجرا کنید.

[ سه شنبه نوزدهم شهریور 1392 ] [ 2:14 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

آشنایی با حروف ابجد
اذکار٬ تکرار اسماء الله است وسه حساب دارد(کبیر٬ متوسط ٬ صغیر) واثرات آنها هم به همان نسبت کبیر٬ متوسط و صغیر است.
در تمام اذکار٬ ابجد کبیر به کار می رود و اصولا همه چیز بر روی اعداد است و اعداد هم طبیعتهای مختلف دارند مانند: آبی٬ آتشی٬ بادی٬ خاکی


علم اعداد:
علم اعداد از جمله علوم اسرار و معارف غریبه ی بشری است که منشاء آثار خارق عادت و مبدأ فعالیت روح انسان و مصدر بروز استعداد فطری اوست.این علم را انبیای عظام و حکمای بزرگ تاسیس کرده اند. برحسب اسراری که خداوند متعال در اعداد قرار داده است٬ این علم مبدأ آثار شگفت آور می باشد و اطلاع بر آن بابی از قدرت روحی بر انسان می گشاید.

از فرمایشات حضرت رسول(ص): حروف ابجد وتفسیر آن را یاد بگیرید


حروف ابجد(کبیر):
الف =۱، ب = ۲،ج =۳، د =۴،ه =۵، و =۶،ز=۷، ح = ۸، ط =۹، ی =۱۰، ک =۲۰، ل =۳۰، م =۴۰، ن =۵۰، س =۶۰، ع =۷۰، ف =۸۰، ص =۹۰، ق =۱۰۰، ر=۲۰۰، ش =۳۰۰، ت =۴۰۰، ث =۵۰۰، خ =۶۰۰، ذ =۷۰۰، ض =۸۰۰، ظ =۹۰۰، غ =۱۰۰۰

 

مراتب اوراد و اذکار:
اوراد و اذکار دارای مراتب کبیره٬ متوسط و صغیره هستند:
۱) مراتب کبیره را به تعداد ابجد کبیر حساب می کنند(حروف تشدیددار را یک حرف به حساب می آورند به استثناء کلمه جلاله الله)٬ مثلا مرتبه ی کبیره الله(۶۶) و صمد(۱۳۴) است.
ا =۱ ٬ ل =۳۰ ٬ ل =۳۰ ٬ ه =۵ جمع=۶۶
ص=۹۰ ٬ م = ۴۰ ٬ د =۴ جمع=۱۳۴


۲) مراتب متوسطه: اعشار مراتب را می گیرند و باقیمانده را به آن اضافه می کنند
مثلا مرتبه متوسطه ی صمد می شود: ۱۷ = ۴+۱۳

 

مراتب صغیره: جمع ارقام مطلقه است. مثلا صمد ۷ = ۴+۳+۱

 

برای حضور قلب می توانیم مراتب صغیره یا متوسطه یا کبیره را مورد استفاده قرار دهیم که همان مرحله عبادت است. حال اگر در مرتبه اطاعت باشد٬ چه حضور قلب داشته باشیم یا نه باید ذکر را گفت٬ حتی اگر مریض هم باشیم.

[ سه شنبه نوزدهم شهریور 1392 ] [ 2:7 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

نادر بزرگ مرد تاریخ ایران  

درسته . شاید خیلی از ما فراموش کردیم یا اونقدر درگیر مسائل کار و زندگی شدیم که توجهی به این مسئله نمی کنیم ولی بهتره کمی حواسمونو جمع کنیم و ببینیم چه اتفاقاتی هرچند به ظاهر کوچک داره در اطرافمون می افته .

چند وقتیه  تو  اخبار و صدا و سیما  ، بخش هواشناسی خراسان رضوی  و نامه ها  و روزنامه ها و مکاتبات اداری و غیره یادمون میره نادر رو به نام شهر عزیزمون سهوا یا عمدا اضافه کنیم . یادمون رفته نادر کی بوده و چه کارا کرده 

کودکانمان رو با قهرمانان و اسطوره های خارجی آشنا می کنیم و انواع بازی های رایانه ای  و فیلم های ویدئویی  که دیگران ساختند رو برای بچه هامون به نمایش می گذاریم حاضریم  امپراطوری کره رو هر روز تو صفحه تلویزیونمون در شبکه های مختلف از آشپزی و نقاشی و ...شون  به نمایش دربیاریم  جومونگ رو  رو لباس کودکانمون و کیف های مدرسشون ببینیم  ولی حاضز نیستیم  داستان های شاهنامه فردوسی و پهلوانان و جوانمردان خودمون رو  به فرزندانمون بیاموزیم  حاضریم هزینه های گزافی برای خرید نرم افزار و بازی و فیلم  و..... به اونها بپردازیم و همه چیزشون رو هم به رایگان از طریق فیلم ها و بازی هاشون تبلیغ کنیم  ولی حاضر نیستیم در مورد تاریخ خودمون مطلبی به کودکانمون بیاموزیم . هنوز در سردر سازمان ملل منشور ازادی کوروش کبیر  بهت و حیرت  همه ی دیپلمات های جهان رو  که  هر روز وارد سازمان ملل میشن به دنبال خودش داره  که ۲۵۰۰ سال پیش در اوج ظلم و ستم و بیگاری پادشاهان  چگونه مردی از ایران بزرگ با چنان روح عظیمی در پی بوجود آوردن عدل و عدالت بین همه فرقه های  دینی و مذهبی  از هر نوع رنگ و نژاد بوده .

فراموش کردیم افغان ها در آن سال ها که حکومت  ایران رو به دست گرفته بودند چه بر سر مردم و ناموس این سرزمین مقدس آوردن و اگر نادر نبود که  اونها رو از سرزمینمون بیرون کنه الان چه وضعی داشتیم و یا ترکان عثمانی و ازبک  چطور  سرزمین عزیمون رو  به تاراج می بردند همچون دوران پادشاهان کثیف قاجار .

در تاریخ ایران اسلامی عزیز هزاران نفر بلکه میلیون ها نفر رو داریم  که برای حفظ خاک پاک این سرزمین  از جونشون مایه گذاشتند اونا که چون نادر تمام عمرشون رو بر پشت زین اسب  در سنگ لاخ جاده ها تا هند رو طی کردند تا انتقام  ناموس ایرانی رو از افغان های شرور بگیرند 

 حال ما چه کردیم ؟ تندیسی از این قهرمانان در زادگاهشان قرار  دادیم ؟ یادبودی برگزار کردیم ؟مجله ای نامشان منتشر نمودیم ؟ همایش یا سمیناری و .....

به گفته بعضی دوستان اگر ستون هی سنگی  عظیم قصر خورشید و تخت جمشید با عظمت نبود شاید  اکنون جز تلی خاک  از آن ها بر جای نمانده بود

افسوس  که فردوسی سی سال رنج برد و نادر عمری بر پشت اسب تاخت و کوروش سال ها دعوی عدالت نمود و آن دوران طلایی آرامش را برای جهانیان به ارمغان آورد و ما هنور در پی کاخ های امپراطوری  چند صد کیلومتری جومونگ و کره ایم . کودکانمان چنان جومونگ و کاخ و افراد گارد سلطنتی اورا می شناسند  که گویا با او پسر خاله اند .

نصب تندیسی  در شهر کلات  نادر از نادر شاه افشار این بزگ مرد تاریخ تشیع ایران  که به حق  در دوران حکومتش می توان گفت از جهادگران بر علیه ظلم و ستم و ظلم  بود  چیزی از ما نخواهد کاست

افزودن نام نادر به پسوند کلات  چیزی از ما نخواهد کاست  و هزاران کار دیگر که می توان  در قبال زحماتشان انجام داد .

به امید آن روز که اسطوره های ایران  بر صفحه تلویزیون جهانیان به نمایش درآید و ما نیز به سرداران خود ببالیم

[ سه شنبه هجدهم تیر 1392 ] [ 10:16 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

با سلام

این روزها هرجا که میریم خبر از افزایش ۲۵ درصدی حقوق معلم هاست و این که عید رو تعطیلند و تابستون و ... یکی نیست بگه بابا معلم ها تعطیلیشون به خاطر بچه های شماست دوست ندارید به نماینده های عزیزتون بگید تابستون رو تعطیل نکنند و در عوض حقوق معلم ها رو هم نجومی همچون دیگر وزارت خونه ها بدید .تابستون تعطیل با حقوقی که جز شرمندگی در مقابل فرزندانی که تقاضای سفر , ...می کنند چیزی برای مرد فرهنگی نداره .کدوم یکی از وزارت خونه ها کارمنداشون برای مسافرت میرن تو کلاس های درس مدارس تو  دیگر شهر ها می خوابن ؟ یا از حموم هایی استفاده می کنن که روی توالت مدرسه رو با تخته و... پوشوندن و یه دوش بهش نصب کردند و اسمشو گذاشتند حمام .ارزش فرهنگی به این هاست .(ارزونه ؟ فرهنگی حاضره دوبرابر پرداخت کنه ولی وضع اسکانش این نباشه )کدوم وزارت خونه ای کارمنداش ....

این وضع فرهنگیه دوست دارید بیشتر بدونید هر فرهنگی تو خیابون دیدید ظرف سه دقیقه دردهاشو بهتون توضیح می ده هی نگید تابستون تعطیلید هی نگید ۲۵ درصد افزایش حقوق . یه نگاهی به تورم بندازید .بیمه طلایی ؟ خبر دارید ماهی چقدر بابت بیمه طلایی از هر فرهنگی کم می شه ؟ افسوس ... همه دوست دارند بهترین معلم رو برای فرزندشون داشته باشند همه دوست دارند فرزندانشون به جایی برند و اگه نرسند همه گناه ها به گردن معلم و مدیر و .. است معلم بخت برگشته وقت اسوده خاطر نباشه چطور می تونه با خیال راحت بره سر کلاس ؟ فکر قسط و قرض و خرید عید و ...

برید یه نگاهی به وضع معلم ها تو کشورهای همسایه بندازید همین عرب هایی که ...حسابشون نمی کنید یا ارزش و احترامی که تو بعضی کشور ها به معلم ها می گذارند یا ما تو جامعه خودمون این کارو می کنیم ؟ فقط کنایه و زخم زبون ؟تابستون تعطیلید ؟ عید تعطیلید ؟ خیلی از فرهنگیان ما تو ادارات کار می کنند تابستون و عید هم سر کارند چرا حقوق اون ها زیاد نیست چرا حقوقشون مثل حقوق شما نجومی نیست ؟  .امیدوارم روزی برسه که مسئولین که اینقدر به فکر پیشرفت ایران هستند یادشون بیاد که فرزندان این آب و خاک ۱۲ سال از بهترین روزهای زندگیشون رو که ایام شکوفاییشون هست رو زیر دست  همین معلم می گذرونند و این معلمه که می تونه از این فرزندان مهندس و دکتر و فیزیکدان و ...تربیت کنه .این که هر سال ۱۰۰ یا ۲۰۰ نخبه معرفی بشن از بین میلیون ها دانش آموز به نظز شما خوبه ؟ افتخاره ؟ به نظر من همه دانش آموزان ایران نخبه اند و باید سالی چندمیلیون نخبه رو معرفی کنیم اگر همه امکانات را برای تحصیل فرزندانمون به نحو احسن آماده کنیم .  

[ چهارشنبه بیست و یکم فروردین 1392 ] [ 8:3 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]


نادر شاه افشار در حال حاضر یکی از دو پادشاه محبوب گذشتگان ایران است نام او و کورش هخامنشی دل ایرانیان را گرم و به شوق می آورد . حکیم ارد بزرگ در مورد نادر شاه افشار می گوید : او توانست از خراب آبادی که دشمنان برایمان ساخته بودند کشوری باشکوه بسازد نام او همیشه برای ایرانیان آشنا و دوست داشتنی خواهد بود جواهراتی چون الماس های بزرگ کوه نور  و دریای نور  تنها بخش کوچکی از ثروت هنگفتی بود که نادر برای سرزمینمان از هندوستان به غنیمت آورد . میزان غنائم به حدی بود که نادر برای سه سال گرفتن مالیات را از هموطنان خود در ایران قطع کرد.

چند سخن از بزرگمرد مدافع ایران در مقابله هجوم وحشیانه افاغنه

نادر شاه افشار : فتح هند افتخاری نبود برای من دستگیری متجاوزین و سرسپردگانی مهم بود که بیست سال کشورم را ویران ساخته و جنایت و غارت را در حد کمال بر مردم سرزمینم روا داشتند . اگر بدنبال افتخار بودم سلاطین اروپا را به بردگی می گرفتم . که آنهم از جوانمردی و خوی ایرانی من به دور بود

نادر شاه افشار : باید راهی جست در تاریکی شبهای عصیان زده سرزمینم  همیشه به دنبال نوری بودم نوری برای رهایی سرزمینم از چنگال اجنبیان ، چه بلای دهشتناکی است که ببینی همه جان و مال و ناموست در اختیار اجنبی قرار گرفته و دستانت بسته است نمی توانی کاری کنی اما همه وجودت برای رهایی در تکاپوست تو می توانی این تنها نیروی است که از اعماق و جودت فریاد می زند تو می توانی جراحت ها را التیام بخشی و اینگونه بود  که پا بر رکاب اسب نهادم به امید سرفرازی ملتی بزرگ

سوالی که در این جا ذهن همه را به خود مشغول کرده این است .چرا با وجود این که همه می دانند نادر و سربازانش زین های خشک اسب را بر تخت نرم شاهی ترجیح دادند و هزاران کیلومتر را در چهارسوی ایران پیمودند تا هویت ایران و ایرانی و ناموس و شرف ایرانی پایمال اجنبی نگردد اکنون بعد از گذشت حدود 300 سال باید هیچ یادی از آن سربازان دلیر و فرماندهان دلاور ،در اذهان فرزندان این مرزوبوم نباشد ؟چرا کشورهای همجوار و ... با پادشاهان نالایق و هواپرست خود اقدام به ساخت فیلم ها و سریال های خیالی و خلاف واقع می نماییند  و خود و کشورشان را متمدن و باشکوه جلوه می دهند  ولی ما حتی یادی از این دلیر مردان تاریخ سرزمین خود نمی کنیم .؟چرا باید افسانه های دیگر کشور ها بر صحنه نمایش گر ها ی تلویزیون وپرده های  سینمای ما حاضر باشد ولی افسانه های جوانمردان تاریخ سرزمین ما چون سیاوش و آرش و... به دست فراموشی سپرده شود .افسوس ...

[ چهارشنبه یازدهم بهمن 1391 ] [ 1:34 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

جناب رییس اینقدر که به حضور و غیاب و کارکرد من حساسی کاش یک دهمش به درآمد و هزینه های زندگیم حساسیت و توجه داشتی .

=======

جناب رییس اینقدر به نحوه تایپ و نقطه و ویرگول و فاصله کلمه از چپ و راست و ریز و نازک بودن خطوط جدول و اندازه فونتها گیر نده ! باور کن داری روانیم میکنی ! همکارا کسی اون قرص اعصاب من رو ندیده کجا گذاشتمش !

=======

رییس ! بابا من از خانم / آقای فلانی بیشتر کار میکنم و زحمت می کشم چرا پاداش سالیانه ایشون بیشتر از منه !

=======

رییس جون قربون اون سیبیلهای چخماقی و چشمهای ورقلمبیده ات برم ... آخه انصافت کجا رفته من اینهمه مسوولیت رو دوشمه بهم مرخصی نمیدی فلانی کاری نمیکنه و فقط خودش رو مشغول نشون میده ولی به راحتی مرخصی میگیره .... این انصافه ؟

========

رییس جون ... آخه نوکرتم ... دوره آموزشی که پاداش نیست ... فلان کار با منه ولی دوره آموزشیش رو در فلان شهر که برگزار میشه یکی دیگر رو میفرستی

[ دوشنبه بیستم آذر 1391 ] [ 2:1 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

[ پنجشنبه دوم آذر 1391 ] [ 10:53 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

دختران و پسرانی که در شرف ازدواج اند و برای پوشش برخی از هزینه های مقدماتی این کار دل شان را به وام ازدواج خوش کرده اند بهتر است این را بدانند که براساس مصوبه شورای پول و اعتبار که روز گذشته توسط مدیرکل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به بانک ها ابلاغ و از ابتدای سال 1391 قابل اجرا است می توانند علاوه بر سه میلیون تومان تسهیلات مصوب برای هریک از زوجین در صورت دارابودن برخی شرایط مبالغ اضافه تری را در قالب این طرح دریافت کنند.

مهریه کمتر وام بیشتر

در اولین بند از این مصوبه مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای دخترانی که مهریه آنان تا 110 سکه بهار آزادی باشد اضافه شده است و به عبارت دیگر دخترانی که هنگام تعیین مهریه کمی هوای داماد را داشته اند و به تعداد سکه های تا سقف 110 سکه بهار آزادی قناعت کرده اند می توانند دو میلیون تومان وام ازدواج بگیرند. تعیین صحت ادعای مهریه کمتر یا در حد 110 سکه هم هنگام بررسی مدارک و از روی سند ازدواج انجام خواهد شد.

پسرهای کمتر از 25 سال

البته این مصوبه آقادامادهای جوان را هم مورد توجه قرار داده و براساس بند دوم آن مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای پسرانی که قبل از 25 سالگی ازدواج کنند اضافه شده است تا جوانانی که هنوز سن شان از 25 سال نگذشته و هوس ازدواج کرده اند بتوانند دو میلیون تومان وام بیشتر بگیرند.

یکی دیگر از مصوبه های این جلسه هم مربوط به افزایش مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، هر یک از دختران یا پسرانی که یکی یا هر دوی آنها فاقد پدر باشند، است.

دانشجوها هم وام بیشتر می گیرند

دانشجویانی هم که بخواهند همزمان با درس و تحصیل صاحب زن و شوهر شوند می توانند مبلغ 20 میلیون ریال به سقف تسهیلات بیشتر از وام مصوب بگیرند. براساس این مصوبه هریک از دختران یا پسرانی که دانشجوی دانشگاه ها یا طلبه حوزه های علمیه و در حال تحصیل باشند، می توانند دو میلیون تومان بیشتر وام ازدواج بگیرند به شرطی که هنگام عقد هنوز دانشجو باشند.

اما یک نکته مهم اینکه هر دختر و پسر می توانند صرفا از افزایش مبالغ تسهیلات ازدواج برای یک بند از این بندها استفاده کنند یعنی اگر کسی سنش کمتر از 25 سال باشد و دانشجو هم باشد نمی تواند ادعا کند که باید به او چهار میلیون تومان بیشتر وام تعلق بگیرد.

شرایط و مراحل گرفتن وام ازدواج

اما به طور کلی برای ثبت نام وام ازدواج باید به سایت http://ve.cbi.ir مراجعه کنید. وام را از هریک از بانک های نزدیک منزلتان می توانید بگیرد. ملی، صادرات، سپه و...

شرایط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج

اما به طور کلی برای گرفتن وام ازدواج شرایطی عمومی لازم است که دارابودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران شرط اول آن است البته کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده، قادر به ثبت نام برای دریافت این تسهیلات هستند و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می شود.

اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت های دینی در داخل کشور مورد تایید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی شده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود.

کارت ملی (موقت یا دائم) و کد پستی محل سکونت متقاضی هم ازجمله موارد درخواستی هنگام ثبت نام است. خوب است این نکته را هم بدانید تسهیلات قرض الحسنه ازدواج فقط یکبار به متقاضیان پرداخت می شود یعنی اگر شخصی چه دختر چه پسر قبلا ازدواج کرده و از تسهیلات ازدواج استفاده کرده باشد در ازدواج دوم نمی تواند درخواست مجدد داشته باشد.

مدارک مورد نیاز

اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه های زوجین، اصل و کپی کارت ملی (موقت یا دائم) زوجین، اصل و کپی کارت ملی (موقت یا دائم) ضامن، کد پستی 10 رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین و کد رهگیری 10 رقمی دریافت یاز سایت پس از مرحله ثبت نام ازجمله مدارک مهم برای دریافت این تسهیلات است.

روش ثبت نام

کلیه متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط باشند، ابتدا باید از طریق سایت سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به نشانی http://vc.cbi.ir ثبت نام کرده و فرم مربوطه را تکمیل کنند که در صورت موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری 10 رقمی که کاملا محرمانه بوده و مربوط به متقاضی است، به شخص ثبت نام کننده داده می شود.

متقاضیان موظف هستند ظرف مدت سه الی چهار روز جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و همچنین نام شعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به همین سایت مراجعه کرده و در صورتی که شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعلام می شود به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام کنند. بدیهی است درصورت عدم مراجعه متقاضیان در زمان تعیین شده، ثبت نام آنها کان لم یکن تلقی می شود.

[ پنجشنبه دوم آذر 1391 ] [ 10:52 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

علی در عرش بالا بی نظیر است
علی بر عالم و آدم امیر است
به عشق نام مولایم نوشتم
چه عیدی بهتر از عید غدیر است؟
——————
عید غدیر خم مبارک –
——————

خورشید چراغکی ز رخسار علیست / مه نقطه کوچکی ز پرگار علیست
هرکس که فرستد به محمد صلوات / همسایه دیوار به دیوار علیست
——————
عید غدیر خم مبارک – پیامک ، اس ام اس
——————

عید کمال دین .سالروز اتمام نعمت وهنگامه اعلان وصایت و ولایت
امیر المومنین علیه السلام
بر شیعیان وپیروان ولایت خجسته باد
——————
عید غدیر خم مبارک – اس ام اس عید غدیر خم
——————

روز عید غدیرخم از شریف ترین اعیاد امت من است.
پیامبر اکرم(ص)
——————
عید غدیر خم مبارک – پیامک عید غدیر خم
——————

نازد به خودش خدا که حیدر دارد / دریای فضائلی مطهر دارد
همتای علی نخواهد آمد والله / صد بار اگر کعبه ترک بردارد
——————
عید غدیر خم مبارک – مسیج عید غدیر خم
——————

خدایا به حق شاه مردان / مرا محتاج نامردان مگردان
فرا رسیدن عید غدیرخم بر عاشقان آن حضرت مبارک
دلا امشب به می باید وضو کرد / و هر ناممکنی را آرزو کرد
——————
عید غدیر خم مبارک – sms عید غدیر خم
——————

چون نامه ی اعمال مرا پیچیدند
بردند به میزان عمل سنجیدند
بیش از همه کس گناه ما بود ولی
آن را به محبت علی بخشیدند
——————
عید غدیر خم مبارک – تبریک عید غدیر خم
——————

تمام لذت عمرم در این است / که مولایم امیرالمومنین است
——————
عید غدیر خم مبارک – عید غدیر
——————

نام علی : عدالت — راه علی : سعادت — عشق علی : شهادت — ذکر علی : عبادت — عید علی : مبارک
——————
عید غدیر خم مبارک –
——————

نه فقط بنده به ذات ازلی می نازد
ناشر حکم ولایت به ولی می نازد
گر بنازد به علی شیعه ندارد عجبی
عجب اینجاست خدا هم به علی می نازد

[ پنجشنبه یازدهم آبان 1391 ] [ 7:48 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

کلات نادری و تونلی که در شأن گردشگران داخلی و خارجی نیست

وحید رادمنش: قدس ویژه خراسان - شهرستان کلات به دلیل زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های تمدنی، تاریخی و فرهنگی هر ساله میزبان هزاران نفر گردشگر و توریست از سراسر میهن اسلامی و حتی خارج از کشور است.

بسیاری از گردشگران برای دیدن این زیبایی‌ها به سمت کلات سرازیر می‌شوند و از دیدن تمدن و تاریخ و فرهنگ و طبیعت کلات متعجب می‌شوند، اما آنچه قبل از مشاهده آثار تاریخی باعث تعجب گردشگران می‌شود طراحی نامناسب و غیرفنی و غیراصولی تونل فعلی کلات است.
بیشتر گردشگران غیرمطلع فکر می‌کنند این تونل در دوره افشاریه ساخته شده است. این نکته قابل تأملی است که پرسشهایی را در ذهن مردم پدید می‌آورد. مردم کلات بر این باورند که تونل فعلی کلات برای تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه طراحی و ساخته شده است، اما با صرف اعتبارات سنگین و پس از سالها کار و تلاش، تونلی غیراستاندارد ساخته شد.
طراحان این پروژه نمی‌دانستند که در آینده؛ کلات به دلیل پتانسیل‌ها و ظرفیتهای بسیار زیاد گردشگری؛ جایگاه ممتاز و ویژه‌ای پیدا خواهد کرد و گرنه برای تونل 750 متری ورودی کلات 5/3 متر عرض و 4 متر ارتفاع در نظر نمی‌گرفتند.
درد دل‌های مردم
این طراحی غیراصولی برای گردشگران و مسافران و رانندگان پس از سالها به یک معضل تبدیل شده است. به دلیل اهمیت موضوع بر آن شدیم نظرهای مردم و رانندگان و گردشگران و مسؤولان امر را منعکس کنیم به این امید که راه حلی پیدا شود.
کشوری، از رانندگان تاکسی در محور کلات- مشهد از عرض کم تونل فعلی انتقاد می‌کند و اعتقاد دارد، مسؤولان امر باید چاره‌اندیشی کنند.
محمدی، یک گردشگر است. او می‌گوید: 7 سال پیش از این تونل عبور کردم و فکر می‌کردم بعد از گذشت چند سال تونل کلات تعریض و یا ساخت تونل جدید شروع شده باشد، اما متأسفانه بعد از سالها وضعیت این تونل تغییری نکرده و شایسته شهرستان کلات نیست.
«تاجیک» گردشگری است که از استان کرمان وارد شهر کلات شده و می‌گوید: عرض تونل بسیار کم است و رانندگی در آن برای کسانی که با وضعیت این تونل آشنا نیستند بسیار مشکل است.
«زارع» یکی دیگر از رانندگان محور کلات- مشهد می‌گوید: با توجه به در پیش بودن فصل زمستان و برودت هوا سطح تونل به یک جاده یخی تبدیل می‌شود که بارها شاهد منحرف شدن ماشین‌ها و برخورد با دیوارهای تونل بوده‌ام که خسارات زیادی را به همراه داشته است.
یکی دیگر از شهروندان کلات می‌گوید: اگر یک کنارگذر در حاشیه راه قدیمی درست کنند و ماشینهای سنگین و تراکتورها از آنجا عبور کنند مشکلات تا حدی کاهش پیدا می‌کند، چرا که تاکنون به دلیل عرض کم تونل و تصادفات به وقوع پیوسته چندین نفر کشته و مجروح شده‌اند.
اظهارات فرماندار
فرماندار کلات در گفت و گو با قدس وضعیت تونل فعلی کلات را پاسخگوی حجم بالای تردد وسایل نقلیه ورودی به شهر کلات نمی‌داند و می‌گوید: با توجه به وجود 120 اثر ثبت شده تاریخی و چندین اثر ملی سالانه ده‌ها هزار گردشگر وارد تفرجگاه‌های شهرستان و بویژه شهر تاریخی کلات می‌شوند، اما متأسفانه تونل فعلی کلات به دلیل عرض کم مشکلاتی را برای رانندگان و بویژه گردشگران ایجاد کرده است.
«محمدرضا قره خانی» افزود: با پیگیری‌ها و مکاتبات و مذاکرات انجام گرفته کار ساخت تونل دوم در دستور کار قرار گرفته که خوشبختانه مطالعات آن پایان یافته و بزودی عملیات اجرایی این طرح عظیم در مجاورت تونل فعلی در راستای حل معضلات موجود آغاز خواهد شد.
شایان ذکر است، تلاشهای ما برای گفت و گو با رئیس اداره راه شهرستان کلات میسر نشد و انتظار است مسؤولان عزیز برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته به مردم خبرنگاران را یاری نمایند

 

[ شنبه بیست و نهم مهر 1391 ] [ 2:8 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

در مصرف میوه و سبزیجات یک اصل وجود دارد که هر چه تازه تر بهتر، با این ایده تازه تر

[ پنجشنبه بیست و هفتم مهر 1391 ] [ 7:47 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

برای حل این مشکل مراحل زیر رو دنبال کنید .

-1 بروی دسکتاپ کلیک راست کن و بعداً بروی Arrange icons by برو و به منوی که از سمت راست این گزینه ظاهر میشود رفته و تیک گزینه Lock web Items on Desktop را بردار.


2- اگر گزینه Lock web Items on Desktop تیک نداشت و یا هم با برداشتن آن آیکن های دسکتاپ شما درست نشد، بروی دسکتاپ کلیک راست کن و بروی گزینه Properties کلیک کن و بعد از آن بروی تب دسکتاپ کلیک کن و سپس بروی کلید Customize Desktop کلیک و در آنجا بروی تب Web کلیک کن.

حالا در کادر Web pages هرقدر چک مارک اگر زده شده باشد، همه چک مارک ها را بردار.

هیچ گزینه ای باید چک مارک نداشته باشد. بعد از آن بروی کلید ok کلیک کن و هرجا که کلید ok دیدی بالایش کلیک کن تا زمانی که از پنجره دسکتاپ Properties خارج شوی.

[ شنبه پانزدهم مهر 1391 ] [ 1:59 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

   فکر میکنید تصویر زیر مربوط به چه چیزی است ...... درست حدس زدید آرم شرکت نوشابه سازی کوکاکولا ، آرم به ثبت رسیده و رسمی این شرکت آمریکائی ، اما .....


شاید صدها بار این آرم را در فروشگاهها دیده باشید و صدها بار از این نوشابه خورده باشید اما چیزی که به فکر هیچ کس نمیرسد این است که این آرم یک اهانت به پیامبر اسلام و شهر مکه که قبله همه مسلمانان است را به دنبال خود دارد بدون اینکه افراد معمولی به آن دقت کنند ، درست شنیدید یک اشتباه کاملا عمدی در طراحی این آرم

شما کافیست یک برچسب نوشابه کوکاکولا را از روی بدنه بطری جدا کرده و به پشت آن با دقت نگاه کنید ، فکر میکنید چه چیزی را خواهید دید ، من که از تعجب چشمانم گرد شد ....... بله درست است آرم کوکاکولا از پشت به اینصورت خوانده میشود ( لا محمد - لا مکه ) یعنی نه محمد و نه مکه

با یک خط بسیار زیبا و در عین حال حرفه ای از یک طرف ( لامحمد - لامکه ) به زبان عربی دیده میشود و از طرف روی آن کلمه کوکاکولا به زبان انگلیسی و به همان شکل و شمایل صحیح آن را خواهید دید ، که نشان از حرفه ای بودن طراح این آرم و یک قصد عمدی که در آن پنهان است را دارد ..... اما چرا ؟


من خیلی سعی کردم که خودم را قانع کنم که این یک تصادف است و عمدی نبوده اما هر چه که این آرم را زیر و رو کردم بعنوان کسی که درس طراحی آرم را خوانده ام و به نوعی کارشناسی آن را میتوانم انجام دهم دیدم نه تصادفی در کار نیست ، نظر شما چیست آیا کوکاکولا یا طراح آرم آن واقعا قصد چنین کاری را داشته و شرکت کوکاکولا چه توجیهی برای این کار دارد . ضمنا کوکاکولا در ایران دارای نمایندگی است و نوشابه های آن را هر روز من و شما میخریم !

اما مدتها بعد از انتشار این خبر به یک مطلب علمی برخورد کردم که نتیجه تحقیقات یک ژاپنی به نام ایموتو و در مورد اسرار آب است که سی دی فارسی آن که توسط دکتر شاهین فرهنگ با نام اسرار آب بازگو میشود را میتوانید در اینترنت خریداری کنید .

آقای ایموتو بعد از هزاران آزمایش از انواع آبهای جهان در محل های مختلف ، از آبهای چشمه ها و رودها و دریاها تا آب بطری و لوله کشی انواع نقاط جهان متوجه میشود که بلور های منجمد آبها بسته به محل ذخیره و نگهداری آن زشت یا زیبا میشوند مثلا اگر بر روی بطری اب بنویسید شیطان یا کفر یا به آن فحاشی کنید به هر زبانی که باشد آب زشت میشود ولی اگر بنویسید خدا ، کعبه ، مادر ، لبخند یا آیات قران را روی بطری آن بنویسید و سایر کلمات زیبای دیگر ، به هر زبانی که باشد بلور های آب زیبا و منظم میشود و نکته جالب اینجاست که بیش از هفتاد درصد بدن ما را همین آب تشکیل میدهد و در روایات هم داریم که فلان سوره یا دعا را بر آب بخوانید یا بر ظرف آب بنویسید و به بیمار دهید که شفا می یابد که نشان دهنده اثر پذیری آب است

حالا موقعی که شما نوشابه یا در اصل آبی را میخورید که روی بطری آن کفر و توهین به دین خدا نوشته است در واقع ذره ذره کفر و بی غیرتی دینی را به بدن خود تزریق میکنید و شاید تعجب نداشته باشد اگر وقتی میزان اعتقاد و ایمان و غیرت مذهبی خود را با ده سال پیش مقایسه میکنید درک میکنید که اعتماد و ایمان شما به دین و خدا بسیار سستر از سالهای قبل است ، بدون آنکه دلیل منطقی و واقعی آنرا پیدا کنید و فقط به بهانه ای در انتقاد از عملکرد حکومت یا آخوندها در فرار دینی مردم اکتفا میکنید و شاید هیچگاه نمپرسیم که شاید اشکال از خوراک بدن و روح خود ما باشد که هر چیزی را در رزق خود وارد میکنیم

راستی آیا میدانید هر بشکه کوکاکولا ( یا در واقع هر بشکه آب شکر ) را به قیمتی حدود 250 تا 300 دلار از آمریکا میخریم و بجای آن نفت را در اوج قیمت بشکه 75 دلار به آمریکا هدیه میدهیم

برگرفته از سایت ژرفای نگاه

[ یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391 ] [ 10:14 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

گیرنده دیجیتال وسیله ای است که به کمک آن می توان شبکه های تلویزیونی را به صورت دیجیتالی تماشا کرد. در این راهنما تلاش شده تا به تمام فوت و فن های خرید آنها آشنا شوید.گیرنده دیجیتال چیست؟

ست تاپ باکس ها علاوه بر دریافت تلویزیون دیجیتال، قابلیت های زیادی را برای تلویزیون آنالوگ شما فراهم می آورند. در پخش تلویزیونی دیجیتال باتوجه به تغییرات عمده نسبت به سیستم تلویزیونی آنالوگ، برای دریافت تلویزیون دیجیتال باید از دستگاه های گیرنده تلویزیون زمینی دیجیتال (DVB-T) استفاده کرد. باتوجه به اینکه کاربر گریرنده DVB-T عموم مردم هستند و با سطوح آشنایی مختلف خواهند بود، لازم است نحوه نصب و تنظیمات و منوهای مربوطه حتی الامکان ساده باشد. گیرنده یا ست تاپ باکس، دستگاهی است که سیگنال تلویزیون دیجیتال را از طریق آنتن دریافت کرده و صدا و تصویر (و داده) را از آن استخراج می کند. صدا و تصویر استخراج شده توسط گیرنده های تلویزیونی عادی قابل نمایش است. ورودی و خروجی های اصلی گیرنده به شرح زیر است:

ورودی آنتن: سیگنال تلویزیون دیجیتال از طریق کابلی که به آنتن روی بام یا آنتن روی تلویزیونی متصل است به ست تاپ باکس داده می شود. کانکتور ورودی آنتن گیرنده پورت RFIN معمولا مشابه ورودی آنتن تلویزیون است و از همان کانکتور می توان استفاده کرد. معمولا تیونر گیرنده های دیجیتال یک خروجی آنتن دارند که می توان از آن برای دریافت شبکه های آنالوگ، استفاده کرد. در این حالت، باید کابل آنتن هوایی را از این طریق به تلویزیون عادی یا هر دستگاه دیگر وصل کرد.

خروجی صدا و تصویر: صدا و تصویر خروجی، با پردازش سیگنال تلویزیونی دیجیتال استخراج می شود که باید به ورودی صدا و تصویر A/V تلویزیون وصل شود (پورت زرد برای تصویر، سفید و قرمز برای صدا). ممکن است تصویر شامل سیگنال تله تکست هم باشد. بنابراین مانند تلویزیون های آنالوگ، دستگاه تلویزیون می تواند صفحات تله تکست را از سیگنال تصویر دیجیتال استخراج کند. بعضی از ست تاپ باکس ها علاوه بر خروجی صدا و تصویر آنالوگ، صدا و تصویر را به فرمت های دیگر نظیر تصویر HDMI، S-Video، Component یا Spdif (برای صدا) خروجی می دهند که در صورت پشتیبانی توسط دستگاه تلویزیون، می توان به جای خروجی تصویر و صدای آنالوگ، از این خروجی ها استفاده کرد که نسبتا کیفیت شنیداری و بصری بالاتری دارند.

خروجی: RF در بعضی از ست تاپ باکس ها، صدا و تصویر می تواند به فرمت RF و به شکل قابل دریافت توسط تلویزیون های آنالوگ تبدیل شود. کاربرد خروجی RF مذکور وقتی است که کاربر از دستگاه تلویزیونی استفاده می کند که مدل آن قدیمی بوده و ورودی صدا و تصویر A/V نداشته باشد. شیوه نصب و راه اندازی باتوجه به محدوده وسیع مخاطبان گیرنده DVB-T، نحوه نصب و راه اندازی آن تا حد ممکن سهل و آسان طراحی شده است. اساسا باید آنتن به ست تاپ باکس و از ست تاپ باکس به تلویزیون متصل شود. اغلب آنتن ها دارای کابل کواکسیال هستند که باید آن را به ست تاپ باکس متصل کنید. شما می توانید کابل مشابهی را برای اتصال ست تاپ باکس به ورودی RF آنتن روی تلویزیون های قدیمی متصل کنید. در غیر این صورت، اگر تلویزیون شما دارای ورودی A/V (زرد برای تصویر و قرمز و سفید برای صدا) است، از آنها برای اتصال ست تاپ باکس به تلویزیون برای دریافت کیفیت بهتر صدا و تصویر استفاده کنید.کدام گیرنده دیجیتالی بهتر است؟

گیرنده های دیجیتال در نوع عملکرد با هم هیچ فرقی ندارند و تنها تفاوت آنها نوع امکانات به کار رفته در آنها است که بسته به نوع امکاناتشان قیمت شان هم متفاوت خواهد بود. پس نباید فکر کنید گیرنده ای که گران تر است حتما گیرندگی اش هم بهتر است.

چه نوع گیرنده ای بخریم؟

گیرنده های زیادی با قیمت های متفاوت در بازار موجود است و شما باید بسته به نیاز خودتان اقدام به خرید دستگاه کنید. اگر فقط به دنبال داشتن شبکه های صاف و ضبط آنها هستید و از تلویزیون های معمولی (ترانزیستوری) استفاده می کنید ما به شما گیرنده ایکس ویژن مدل 121 را معرفی می کنیم. این گیرنده از نوع ساده بازار است و ابعاد بسیار کوچکی دارد. اگر برای شما داشتن تصاویری شفاف، ضبط آنها و تماشای فرمت های رایج صوتی و تصویری از روی فلش مهم است، ایکس ویژن مدل 131 را پیشنهاد می کنیم. اگر از تلویزیون های LCD و LED استفاده می کنید، گیرنده پروویژن را توصیه می کنیم. این گیرنده علاوه بر خروجی کامپونت، خروجی HDMI هم دارد که با کیفیتی فوق العاده برای تلویزیون های LCD و LED مناسب است. همچنین قابلیت پخش انواع فرمت های صوتی و تصویری مثل WMV-3GP-MP3-DIVIX-AVI-VCD-DVD-MKV-MPAGE و... را برای شما فراهم می کند. گیرنده هایی که برای تلویزیون های LCD و LED مناسب تر هستند مثل: پروویژن، های ویژن، بلوسنس، فیلیپس و... البته قیمت بعضی از این گیرنده ها به 15 هزار تومان هم می رسد. تمام گیرنده ها برای تمام تلویزیون ها جوابگوست و هیچ مشکلی ندارد ولی چرا پول اضافه بدهیم. مثلا اگر یک تلویزیون معمولی دارید، هیچ نیازی نیست که گیرنده با قابلیت های خروجی HDMI و از این قبیل امکانات که شاید اصلا مورد استفاده هم قرار نگیرند، بخرید.آخرین قیمت گیرنده های دیجیتال تلویزیون


1

X.Vision

XDVB 232

84 هزار

2

X.Vision

XDVB 343

92 هزار

3

X.Vision

XDVB 201

85 هزار

4

Shuttle

2700

89 هزار

5

Shuttle

3500

119 هزار

6

Shuttle

3400

119 هزار

7

Denay

STB323HD

89 هزار

8

Farassoo

FDR 212

110 هزار

9

Farassoo

FDR 215

99 هزار

10

Marshal

ME-U1

28 هزار

[ چهارشنبه دهم خرداد 1391 ] [ 12:47 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

[ یکشنبه هفتم خرداد 1391 ] [ 11:18 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

ولادت با سعادت جگر گوشه رسول خدا ، دخت پیامبر مکرم اسلام (ص) را به ساعت مقدس ولی امر و زمان تبریک و تهنیت عرض می کنیم

سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا) س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر همه زنان عالم مبارک باد. بزرگ بانویی که مهر آمیزترین حکمت الهی، کوثر خاتم شد تا پایان یک رسالت را به آخر رساند، تا به فضل خدا، عطای وجودش در وسعت بی کران عطش ما جاری شود، تا آنگاه بتوانیم از همه سراب ها رها شویم و از چشمه حقیقتش سیراب، با این که کمتر کسی به کُنهِ وجودی او رسیده، ولی برای تشنگان حقیقت امکان دست یابی به ایشان از طریق علم و عمل به گفتار و سیره آن صدیقه کبری میسر است

[ شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391 ] [ 1:30 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 

 خبر خوب اینه که ریاست محترم جمهور یک باردیگه دوشنبه ۲۵/۲/۱۳۹۱ دارن میان دیدن شهرمون

و خبر بد این که احتمالا بازم با هلی کوپتر و از مسیر آسمون تشریف میارن . بدیش اینه که از جاده هموار و صاف کلات بدون دست انداز و پیچ و خم و گردنه های زیبای برف گیرش محروم می شند. جاده ای که من و شما و هزاران هموطن عزیزمون در طی سال بارها و بارها ازش می گذریم و بعضی ها مون هم فقط این جاده رو میریم و بر نمی گردیم. یا از تونل ابتدای شهرمون بگم که ریاست محترم جمهورمون از دیدن این اثر مهندسی روز دنیا محرومند میگم زیبا اونهایی که دیدند می دونند که ابتدایی ورودی تونل دهانه ای داره که دو یا سه خودرو هم زمان وارد اون میشن ولی چند متر که داخل تونل وارد شدی حتی یک خوردو هم به زور وارد اون می شه  و این معماری قیفی شکل واقعا بی نظیره.یا بارش باران های بهاری و زمستانی که از سقف این تونل با ۷۰۰ متر طول سرازیر میشه و گودال هایی داخل تونل ایجاد می کنه که بعضی هاشون ۴۰سانتیمتر هم میشن و رود خونه ای سرازیر می شه. البته مسئولین شهر هر از گاهی یک کامیون شن و ماسه برای پر کردن چاله چوله ها میرزند که بعد از خشک شدنشون و عبور خودروها انگار از زیادی غبار و خاک داخل توفان شن گیر افتادی و به زور با اون همه چراغ های نورانی  داخل تونل می تونی تا دو متری خودتم ببینی .حالا خدا رحم کنه از این که چند تا خودرو هم زمان بخوان از دو طرف وارد تونل بشن . خلاصه ریاست جمهور عزیزم امیدوارم کمی هم هم از اون بالا بالا ها  که مناظر زیبای شهر ها و روستاهای مارو می بیبنی  از هلی کوپترت پیاده شی و تو این بهار دل انگیزپر باران ، سوار خودرو های عادی مردم روستاهای آقداش ژرف و چهچهه و سرجنگل و نفطه و خلج و سیرزار و خشت و... هم بشی و از جاده هایی که در طول زمستان مملو از برف و گل و... است و واقعا زیباست عبور کنی جاده هایی که اگر مریض باشی و بخوای از اون روستاهای دور افتاده به این بیمارستان جدید برسی باید دعا کنی پشت وانت یا تراکتور از سرما نمیری یا بدنت از اونی که هست کوبیده تر نشه یا مریضیت شدت پیدا نکنه . 

از تعاونی مسکن مهر بگم که در طول این ۵ سال حتی یک واحد رو هم تحویل مردمش نداده یا تعاونی مسکن فرهنگیان با ۱۵۰ عضو که ماهانه ۱۵۰۰۰۰ تومن از حقوقشون کسر می کنند و تا الان نفری ۱۰۰۰۰۰۰۰ تومان نقد پرداخت کردند و با یک وام ۲۰۰۰۰۰۰۰ تومنی که هنوز خبری ازکارهاشون نیست نه از آهن هایی که از اصفهان خریدند خبریه نه از ساخت و ساز . یا از این همه جوون تحصیل کرده و بیکار ؟یا از تورم و گرانی در این مناطق دور افتاده و محرم ؟از قانون خدمات کشوری و مزایای همکاران ادارت و ... 

 نمی دونم شاید بهتره بیشتر از این نگم و شما خودت بهتر از من این ها رو می دونی ؟حتما مسئولین عزیز شهر ما کارهایی که انجام ندادند رو هم به شما اطلاع می دهند و فقط کارهایی که انجام دادند رو به شما منتقل نمی کنند ؟!

بگذریم درد دل این مردم خیلی بیشتر از این هاست .از این که به شهر ما میای خیلی خوشحالم از بزرگان شهر که می پرسیم از مسئولین بزرگ مملکتی  شما دومین شخص هستید که در طی این قرن وارد کلات شده و این خوشحال کننده است.

در پایان آرزو دارم موفق و پیروز باشی و بدونی در مقابل تک تک این مردم در پیشگاه خدا مسئولی

بشنو این نکته که خود را ز غم آزاد کنی

خونخوری گر طلب روزی ننهاده کنی

آخر الامر گل کوزه گران خواهی شد

حالیا فکر سبو کن که پر از باده کنی

نمی دونم شاید شخص رئیس جمهور حرف های من یا شما رو نشنوه و نامه هامونو نخونه ولی امیدوارم مسئولینمون این کارو حتما انجام بدن و مشکلات همه همشهریانمونو به ریاست جمهور انتقال بدن و فقط تعریف و تمجید از کارهاشون نکنن و کارهایی که ناتوان از انجامش بودند رو هم در مقابل رئیس جمهور بدون ترس و واهمه به زبون بیارن .

از این که اینقدر خودمونی و بی مقدمه  صحبت کردم از همه همشهریا و هموطنان خوبم معذرت می خوام

به امید ایرانی آبادتر و سربلند تر

[ شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391 ] [ 1:25 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

داریوش در نبشته های خود، در اغاز به ستایش اهورامزدا،خدای یگانه که او به سویش رفته می پردازد و سپس خود را می نماید و می گوید که چه انجام داده و چگونه کسی بوده و پس از آن روش فرمانروایی خود را می نماید، گویی داریوش این نبشته را برای روزگاری نوشته که همه چیز در ژرفای فراموشی رفته و با این نوشته می خواهد بگوید که روزگاری در این کشور بستوده، کسی همچون او فرمان می رانده است:

 

نبشته ی نخست داریوش در آرامگاه

" خدای بزرگ است اهورامزدا، که این زمین را آفرید، که آن آسمان را آفرید، که شادی را برای مردم آفرید، که داریوش را شاه کرد، یک شاه از بسیاری، یک فرمانروا از بسیاری.

 من، داریوش شاه بزرگ، شاهنشاه، شاه کشورهایی از همه گونه ی مردم، شاه در این زمین بزرگ و گسترده، پسر گشتاسپ، هخامنشی، پارسی پور پارسی، آریایی(ایرانی)، از نژاد آریایی.

 گوید داریوش شاه: به خواست اهورامزدا این است کشورهایی که مگر پارس برآنها فرمان راندم، مرا باجگذارند، آنچه از سوی من به آنها گفته شد، انجام دادند، فرمان من است که آنها را نگاه داشت: ماد، خوج(کشور ایلام)، پارثوا(پهلویان)، هریوا(هرات)، بلخ، سغد، خوارزم، زرنگ، رخج، سته گوش(ستگدیا)، گندار، هند، سکاهای هوم نوش، سکاهای تیزخود، بابل، آشور، عربستان، مودرایا(مصر)، ارمنستان، کاپادوکیا، سارد، ایونیا، سکاهای فرای دریا(سکا پرا دریا)،اسکودرا( تراکیا و مقدونیه)، یونانی های تک برا( کلاه لبه پهن بر سر می گذارند)، لیبی، حبشه، ماکا، کاری ها.

 گوید داریوش شاه: اهورامزدا چون این سرزمین را آشفته دید، پس آن را به من ارزانی داشت، مرا شاه کرد، من شاه هستم، به خواست اهورامزدا؛ من این سرزمین را برجای خود نشانیدم؛ آنچه من گفتم، آنرا انجام دادند چونانکه کام من بود. اگر می اندیشی که چند است شمار کشورهایی که داریوش شاه زیر فرمان داشت، پس نگاره ها را بنگر که اورنگ مرا بر دوش دارند، آنگاه خواهی دانست که نیزه ی مرد پارسی بسی دورتر جای رفته و بسی دور از پارس رزم جسته و نبرد آورده است.

 گوید داریوش شاه: آنچه انجام شد ، همه را به خواست اهورامزدا کردم، اهورامزدا مرا و سرای شهریاریم و این کشور را از آسیب دور بدارد. این را من از اهورامزدا خواهانم، این  را اهورامزدا به من بدهد. فرمان اهورامزدا برایت ناگوار نباشد، راه راست را رها مکن، تندی نکن."

 نبشته ی دوم داریوش بزرگ

 " خدای بزرگ است اهورامزدا، که این جهان شگرف آفرینش را آفرید، که برای مردم شادی آفرید، که خرد و توانایی به داریوش شاه بخشید. به خواست اهورامزدا من چنانم که راستی را دوست می دارم و از دروغ بیزارم، من نمی خواهم توانا بر ناتوان ستم کند، همچنیین دوست ندارم که به توانا از کارهای ناتوان آسیب برسد. آنچه را که راست من آن را می پسندم؛ خواست خدا در زمین آشوب نیست ، که آرامش و نیکی و فرمانروایی خوب است. من دوست دروغگویان نیستم، در دل خود تخم کین نمی کارم، هر آنچه مرا به خشم آورد از خود دور می دارم؛ با نیروی خرد بر خشم خود سخت چیره ام. هرکه همکاری و همراهی پیشه کند، در خور کوشش، او را پاداش می دهم. آنکه گزند رساند و ستم کند، به اندازه گوشمالش می دهم. نمی خواهم کسی زیان رساند و کیفر نبیند. آنچه کسی بر دیگری گوید، من آن را نمی پذیرم، مگر آنکه بر پایه ی فرمان نیک، گواه درست آورد و داوری بیند، از آنچه کسی فراخور توانایی خویش انجام دهد، شادمان و خرسند می شوم و خشنودیم را کرانه ای نیست، چنین است هوش و خواست من. مپندار که زمزمه های پنهانی و درگوشی بهترین سخنان است، بیشتر به آنی گوش فرادار که بی پرده می شنوی. تو بهترین کار را از توانمندان مدان و بیشتر به چیزی بنگر که از ناتوانان سر می زند. آنگاه که تو از آنچه بر دست من رفته ، چه در زادگاهم و چه در آوردگاه، بینی یا بشنوی، بدان که آنست توانایی من، که برتر و تیزتر از نیروی پندار است، این است کاردانی من: تا جایی که توش و توان دارم، در جنگجویی هماوردی خوبم. چون در آوردگاه باشم، کسی را که از دور می بینم به نیروی خرد می دانم که بدخواه است یا نه، به نیروی خرد و خواست خویش همواره نخستین کسی هستم که کار شایسته را خواهانم، چون دشمنی را بینم و چون دوستداری را. مردی هستم ورزیده، هم به دست و هم به پا. به هنگام سواری سوارکاری خوبم، در تیرافکنی، تیرانداری چیره دست، چه بر اسب باشم چه پیاده.  در نیزه ور ی، نیزه اندازی خوبم، خواه از روی اسب خواه از روی خاک. هنرهایی که اهورامزدا به من بخشیده است و توانسته ام که به کار گیرم چنین بود. آنچه به دست من رفته به یاری یزدان همه را با هنرهای خویش که ارزانی اهورامزدا بوده است، به انجام رسانده ام. نیک دریاب که من چگونه ام و هنرهایم چه و برتری ام چگونه و تا چه اندازه. مگذار آنچه در این باره شنوده ای بر تو نادرست نماید، آنچه به تو گویند باور دار، کارهایم را نادرست مپندار، نبشته هایم را نگهدار باش، فرمان را پایمال مکن، نگذار کسی در انجام فرمان نادان بماند"

  در نمای آرامگاه داریوش بزرگ، "گوباروا پاتی شوورای، نیزه دار داریوش شاه" و همچنین "اسپاکان، کمان دارو تبرزین دار داریوش شاه" نمایانده شده اند. این دو از بزرگترین یاران داریوش بوده اند. گوباروا یکی از شش تن  بود که همکار داریوش در کشتن گئومات

 بوده است، اسپاکان تا اندازه ای ناشناخته است، هرودت اورا به اشتباه یکی از شش تن نامیده است و این خود می رساند که وی در دربار داریوش جایگاه بلندی داشته است.

 گاهشمار نقش رستم

 در برابر آرامگاه داریوش، ساختمانی چهارگوش و شگفت اور هست که باید در روزگار داریوش بزرگ ساخته شده باشد، این ساختمان به مانند ساختمانی در پاسارگاد است که زندان نامیده می شود و روشن می کند که هردوی آنها کاربرد یکسانی داشته اند. این ساختمان به مانند، همتای خود در پاسارگاد از کنارهم نهادن سنگ های سیاه و سپید ساخته شده است. کاربرد این ساختمان، همواره مورد اختلاف گاهشناسان بوده است، برخی آن را جایگاه نگاه داری برخی کتاب ها، دانسته اند، ولی گونه ی ساخت و ساختار این ساختمان روشن می کند که برای کابرد دیگری بوده است و آن گاهنما است. برای آگاهی از دلایل و چگونگی کاربرد این گاهنما و چیزهای دیگر در این باره به کتاب "رصدخانه ی خورشیدی نقش رستم" از جناب آقای رضا مرادی غیاث آبادی مراجعه کنید. به گفته ی پژوهشگر این سخن، این گاهنما دقیق ترین گاهشمار آفتابی در سراسر تاریخ بشری است و این بیانگر هوش و نبوغ دانشمندان پارسی و ایرانی است

[ دوشنبه یازدهم اردیبهشت 1391 ] [ 1:50 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

خدایا،به من توفیق تلاش در شکست،صبر در نومیدی،رفتن بی همراه،

جهاد بی سلاح،کار بی پاداش،فداکاری در سکوت،دین بی دنیا،عظمت بی نام،

خدمت بی نان،ایمان بی ریا،خوبی بی نمود،مناعت بی غرور،عشق بی هوس،

تنهایی در انبوه جمعیت،و دوست داشتن بی آنکه دوست بداند،روزی کن

[ یکشنبه دهم اردیبهشت 1391 ] [ 1:43 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

راهکارهای طلایی کاهش استرس شغلی

راهکارهای طلایی کاهش استرس شغلی
محیط اطراف ما همواره در سلامت ما تاثیر گذارند. در نظر بگیرید كه روزانه 40 ساعت یا بیشتر در محیط كار خود مشغول به كارید. ساختن یك محیط سالم ....
 

  

محیط اطراف ما همواره در سلامت ما تاثیر گذارند. در نظر بگیرید كه روزانه 40 ساعت یا بیشتر در محیط كار خود مشغول به كارید. ساختن یك محیط سالم در فضای شغلی باعث ایجاد یك زندگی سالم و طو‌لانی مدت در محیط كار می‌شود.

آرامش درونی در محیط كار

اگر چه نمی‌توان استرسها را به طور كامل از میان برداشت اما می‌توان آنها را كمتر كرد. در اینجا یك سری راهكارهایی پیشنهاد می‌شود كه می‌تواند تا حدودی از استرسهای روزانه شما بكاهد:

 آرام باشید

امری طبیعی است كه هر چه سخت‌تر كار كنی نتیجه بهتری می‌گیری با این وجود به نظر می‌رسد كه تا حدودی این مسئله كه هر چه آرامتر و با آگاهی بیشتر قدم برداری نتیجه بهتری می‌گیری با نظر قبلی تناقض دارد.

برای خود حد و مرز مشخص كنید

آیا از كسانی هستید كه در محیط كار خود از دیگران كمك می‌گیرید؟ سعی كنید كه خیلی محترمانه برای خود حد و مرز مشخصی تعیین كنید و به راحتی نه! بگویید. در ضمن به تقویم خود نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید كه بعد از كار بدون بر‌نامه نیستید. در كلاسهای مدیتیشن شركت كنید دوش بگیرید و یا با خواندن كتاب خود را سرگرم كنید.

 نفس عمیق بكشید

بیشتر كسانی كه تحت فشار و تنش هستند تنفس سطحی دارند. زمانی كه نفس عمیق می‌كشید به طور طبیعی اكسیژن بیشتری را وارد بدن خود می‌كنید.

تصمیم بگیرید كه در طول روز 10 بار نفس عمیق بكشید. این كار یك دقیقه طول می‌كشد اما اثرش چندین برابر خواهد بود.

 عوامل طبیعی را وارد محیط كنید

تا آنجایی كه امكان دارد سعی كنید كه نور و هوای تازه وارد محیط كارتان شود. در محیط اطرافتان از گلهای زیبا و روح نواز كه اثر مثبت بر مغز دارند استفاده كنید. یك دسته گل زیبا حالت شاعرانه به فضا داده و باعث كاهش استرس می‌شود. تحقیقات نشان داده كسانی كه در كنار ترتیبی از گلهای رنگارنگ قرار می‌گیرند بیشتر از كسانی كه فقط از برگهای سبز استفاده می‌كنند در آرامش به سر می‌برند.

 ساعتی را به خودتان اختصاص دهید

از وقتهای استراحتی كه در اختیارتان قرار می‌دهند استفاده كنید. بیشتر مردم حتی در زمان استراحت نیز مشغول به كارند انگار كه كارشان تمامی ‌ندارد كه این روند در آینده برایشان عواقب خواهد داشت .به یاد داشته باشید كه شما انسانید نه یك ماشین. حتی یك ماشین هم نیاز به استراحت دارد! سعی كنید به هنگام ظهر 15 دقیقه بخوابید. اگر فقط 5 دقیقه وقت استراحت دارید لحظاتی چشمان خود را روی هم بگذارید حتی این چند لحظه هم از استرس شما می‌كاهد.

 مدیتیشن كنید

مدیتیشن به بدن شما استراحت داده و امواج مغزی را می‌كاهد. تمرین منظم مدیتیشن، تای‌چی و یوگا باعث كاهش استرس و ایجاد آرامش نه تنها در محیط كار بلكه در طول زندگی نیز می‌شود.

سر حال باشید

جنب و جوش باعث تحریك سیستم عصبی مركزی و فعالیت ذهن شده و باعث كاهش استرس می‌شود.

 در وقت استراحت به جای قهوه از چای استفاده كنید. از نوشیدنیها‌یی كه انرژی را بالا می‌برند مثل عشقه، اوكالیپتوس یا زنجفیل استفاده كنید.

 از روشهایی استفاده كنید تا در طول روز فعالیت داشته باشید. به جای آسانسور از پله استفاده كنید. در هر ساعت لیوانی آب خنك بنوشید. اتومبیل خود را كمی‌ دورتر از محل كار خود پارك كنید. این كار تنها باعث افزایش انرژی می‌گردد.

 اگر هوای بیرون مساعد است می‌توانید ناهار را در محیط باز صرف كنید یا به قدم زنی بپردازید. هوای تازه و استراحت یك روز كاری پر انرژی را برای شما به دنبال دارد.

 سعی كنید در بین روز از میان وعده‌های مقوی مثل خشكبار و غلات و میوه یا پروتئین استقاده كنید كه انرژی و كاهش قند خونتان را تامین كنند

[ چهارشنبه سی ام فروردین 1391 ] [ 10:46 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 

حضرت امير على (عليه السلام ) خدايت رحمت كند آيا براى درد گناه داروئى آورده اى ؟ طبيب مگر، گناه درد يا بيمارى است .
حضرت امير (عليه السلام ) آرى گناه بيمارى است و مردم را به زحمت انداخته است .
بلى از اينجا برخيز و به بوستان ايمان برو چون وارد شدى مقدارى از ريشه درخت نيت و دانه هاى پشيمانى و قدرى از درخت توبه و تخم ورع و ميوه فهم و اندوه از شاخه هاى يقين و مغز اخلاص و پوست اجتهاد و مقدارى هم از ساقه هاى انابه و زهر برگردان تواضع گرفته همه را با حواس جمع و با دلى متوجه و فهمى سرشار، با انگشتان تصديق و كف توفيق ميان طشت تحقيق مى ريزى و با آب چشمانت شستشو مى دهى و آنگاه تمام را در ميان ديگ اميد ريخته و با آتش اشتياق مى جوشانى ، آنقدر تا مواد زائد در جوش ‍ جدا شده و عصاره و خامه حكمت بدست آيد، سپس آن را گرفته در بشقاب رضا و تسليم ريخته و باد نفخ و نسيم استغفار بر آن مى دمى تا بيشتر از آنكه فاسد شده ، خنك شود و اين برايت گوارا مى شود آنگاه در جائى كه آدمى نباشد و جز خدا كسى ترا نبيند مى نوشى اين است داروئى كه درد گناهان را ساكت و جراحات معصيت را التيام مى بخشد چنانچه اثرى از آن باقى نمى ماند 

[ چهارشنبه سی ام فروردین 1391 ] [ 10:33 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

. هر 20000 کیلومتر شمع خودرو تعویض گردد.

2. صافی بنزین و لنت ترمز هر 15000 کیلومتر تعویض شود.

3. تسمه تایم خودرو هر 60000 کیلومتر تعویض گردد.

4. تسمه تایم باید برند معتبر باشد.روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا در هر 5000 کیلومتر تعویض شود.

5. از تمیز کردن فیلتر هوا جدا" خودداری فرمایید چون ذرات موجود در آن سرطان زا می باشد.

6. از هل دادن خودروهای انژکتوری جهت روشن نمودن خودرو خود داری کنید.

7. ماهی یک بار کولر خودرو را به مدت چند دقیقه جهت مخلوط شدن گاز با روغن مخصوص آن و جلوگیری از فاسد شدن آن روشن نمایید.

8. در هنگام روشن بودن خودرو از باز کردن کابل باتری خودداری کنید.

9. با روشن شدن چراغ استپ،خودرو را متوقف نموده با نمایندگی تماس بگیرید.

10. با روشن شدن چراغ انژکتور، خودرو را خاموش نموده وبست باتری را چند ثانیه جدا نموده و سپس اتصال دهید اگر چراغ خاموش نشد به نمایندگی مراجعه نمایید.

11. در اول صبح بعد از روشن نمودن خودرو نیازی به گرم کردن خودرو در حالت توقف نیست و در کمتر از یک دقیقه خودرو را حرکت دهید و مسافت یک کیلومتر را با دنده 1 و2 برانید.در حالت توقف مدت زیادی خودرو را روشن نگاه ندارید.

12. از روشن کردن کولر در حالت توقف خودداری نمایید.

13. هیچ دستگاه عیب یابی قادر به تنظیم میزان سوخت مصرفی نمی باشد.دستگاه عیب یاب فقط می تواند میزان مصرف سوخت بالا یا پایین را نشان دهد. و رفع عیب به عهده مکانیک می باشد.

14. توصیه می گردد اولین تعویض روغن در 2500 کیلومتر انجام شود

[ چهارشنبه سی ام فروردین 1391 ] [ 10:27 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 می دانید نام روزهای هفته‌ فرنگی ، از گاهنامه کهن ایرانی برگرفته شده است ؟!

نام روزهای هفته در ایران باستان بدین گونه بوده است:

کیوان شید (شنبه) :
نخستین روز هفته به نام کیوان شید نامگذاری شده است که تشکیل شده است از کیوان + شید . کیوان بعد از مشتری بزرگترین سیاره شمرده میشود که 700 برابر زمین است. آنرا زحل نیز نامیده اند. شید نیز به معنای نور و روشنایی است. از این رو، روز نخست ایرانی حکایت از سیاره روشن و نورانی را دارد .
مهر شید (یکشنبه) :
روز دوم از هفته مهرشید است که مهر آن به معنای دوستی و مهربانی در پهلوی میتراست . مهر برگرفته شده از آئین هفت هزار ساله میترایی است. مهر همچنین ایزد عهد و پیمان است و در اوستا آمده است که هیچ چیز بر ایزد مهر پوشیده نخواهد بود. نامگذاری این روز به مهرشید حکایت از تعهدی است که بین مردمان باید برقرار باشد زیرا در ایران باستان پیمان شکنی و دروغ بزرگترین گناهان به حساب می آمده است. شید نیز به مهنای روشنایی و نور 
می باشد .
مهشید (دوشنبه) :
مه بر گرفته شده از ماه است که این نیز از آیین میترایی کهن ایرانی آمده است. خورشید و ماه از تندیس های آئین میترایی بوده اند که نشان از قدرت و پویایی جهان آفرینش دارند . سومین روز هفته در ایران باستان به نام این نماد خداوند نامگذاری شد و آنرا مهشید به معنای ماه روشن و نورانی نام گذاشتند .
بهرام شید (سه شنبه) :
بهرام برگرفته شده از ورهرام زبان پهلوی باستان است و از یک سو نام ستاره مریخ است. بهرام ایزد پیروزی در ایران باستان شمرده می شده است و اندیشه نیاکان ما بر این بوده است که خداوند یکتا (اهورامزدا) نیروی هایش را برای اجرا در بین افراد بشر بین ایزدان (فرشتگان) خود تقسیم نموده است تا آنان ، آنرا برای مردمان پیاده کنند. از این رو بهرام ، ایزد پیروزی نامیده شده بود و چهارمین روز هفته به نام روز پیروزی روشنایی بر تاریکی و غلبه انسان بر بدی ها و اهریمن نامگذاری شد .
تیرشید (چهارشنبه):
تیر برگرفته شده از تیشتر پهلوی است. نیاکان ما تیر را ایزدان و نگهبان باران نامگذاری نموده اند و اینگونه می پنداشته اند که اهورامزدا برای یاری رسانی به کشاورزان و جلوگیری از خشکسالی و باروری زمین و سبز و سالم و پاکیزه ماندن جهان به ایزد باران فرمان میداده است که به یاری مردمان برسد. در کل این روز به نام روز روشنایی باران و خواست پروردگار برای حفظ طبیعت نامگذاری شده است.

اورمزد شید (پنجشنبه):
اورمزد نام دیگری از دهها نام اهورامزدا است که همگی حکایت از قدرت و توانایی پروردگار دارند. این نام از واژه های پهلوی ارمزد، هرمزد، اورمزد، هورمزد، اهورامزدا، مزدا گرفته شده است . از این رو پنجمین روز هفته به نام روز روشنایی خداوند نامگذاری شده است. این واژه هنوز به گونه ای دیگر در شب های جمعه برقرار است و هنوز تصور مردمان ما بر این است که شب های جمعه روز ارتباط با خداوند و فوت شدگان است .
ناهید شید (آدینه):
ناهید همان آنهیته یا آناهیتا است که ایزد آب قرار گرفته است. در اوستا آناهیتا به صورت دوشیزه ای بسیار زیبا، قدی بلند و اندامی تراشیده نام نهاده شده است و نام دیگر ستاره ونوس نیز آناهیتا یا ناهید است. به این ترتیب ، روز جمعه روز روشنایی آب و مظهر بخشندگی و عنایت پروردگار نامگذاری شد . 


اینک با بررسی ریشه‌های این واژگان به این بر‌آیند ساده می‌رسیم:

کیوان شید : شنبه
Saturday = Satur + day 
Saturn = کیوان

مهرشید : یکشنبه
Sunday = Sun + day 
Sun = مهر، خور (خورشید)

مهشید : دوشنبه
Monday = Mon + day 
Moon = ماه

بهرام شید : سه‌شنبه
Tuesday = Tues + day
Tues = god of war = Mars= بهرام

تیرشید : چهارشنبه
Wednesday = Wednes + day
Wednes = day of Mercury = Mercury = تیر

هرمزشید : پنج‌شنبه
Thursday = Thurs + day
Thurs = Thor = day of Jupiter = Jupiter = هرمز

ناهیدشید یا آدینه : جمعه
Friday = Fri + day
Fri = Frig = day of Venues = Venues = ناهید

[ چهارشنبه سی ام فروردین 1391 ] [ 10:26 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

گوشواره يك زن

… پس از اينكه نادرشاه حكم كرد مجازات عمومي و انهدام شهر دهلي ( در هندوستان ) متوقف شود ، نسق چيان با سرعت هرچه تمام تر فرمان نادر را به سپاهيان اعلام داشتند . اين حكم چنان به سرعت اجرا شد كه مي گويند سربازي يك لنگه گوشواره زني را ربوده بود ، به محض اينكه فرمان نادر را شنيد از كندن لنگه ديگر گوشواره آن زن دست برداشت . معروف است آن زن نزد نادر آمد و لنگه ديگر گوشواره را تسليم وي نمود . نادرشاه سرباز را احضار و پرسيد چرا فقط يك لنگه گوشواره را برده و از ديگري صرف نظر نموده اي؟ سرباز جواب داد چون خواستم يك لنگه ديگر را بربايم ، حكم تو را شنيدم و دست از غارت برداشتم

[ چهارشنبه سی ام فروردین 1391 ] [ 10:0 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 دانش آموزانی که درپایه دوم متوسطه مشغول تحصیل هستند وقصدتغییررشته دارند،چگونه می توانند تغییررشته دهند؟

این دانش آموزان(بدون توجه به اینکه درفرم هدایت تحصیلی سال اول شرایط ورود به رشته مورد نظر راکسب کرده اند)با نظر مشاورورعایت مواردزیر می توانندتغییررشته دهند:

- باید تاپایان سال دوم درمدرسه حضوریابندودرامتحانات خرداد وشهریور شرکت نمایند.

-برای تغییر رشته حداکثر تادوهفته قبل از امتحانات خرداد یا شهریورفرصت دارند فرم تقاضای تغییررشته را نزد مشاور تکمیل وپس ازتایید ولی، تحویل مدیر آموزشگاه نمایند.

- اگرمتقاضی ورود به رشته های نظری (تجربی ،ریاضی ،انسانی )می باشند باید همزمان باامتحانات خردادیاشهریور(حداکثردومرحله)،درامتحان تغییررشته درسهای تخصصی هررشته که پیش نیاز دروس سال سوم هستند(به شرح جدول)شرکت نموده واگردردرکلیه درسهای مذکوررشته موردتقاضا نمره قبولی کسب نمودندبا تغییررشته موافقت وسال سوم دررشته جدید مشغول تحصیل می شوند .

* نکته :دروس عمومی ومشترک رشته قبلی بارشته جدیدکه  نمره قبولی دارند پذیرفته وسایردروس پایه دوم رشته جدید را که نگذرانده اند به تابستان سال سوم موکول می شود.

 -اگرمتقاضی تغییر به رشته های فنی وحرفه ای می باشند  باید همزمان باامتحانات خردادیاشهریور(حداکثردومرحله)،درامتحان تغییررشته کلیه درسهای تخصصی رشته مورد تقاضاشرکت نماید. درصورت کسب نمره قبولی در همه دروس ووجودظرفیت پذیرش درهنرستان  با تغییررشته ایشان موافقت می شود.

 -تغییررشته به رشته های مهارتی کاردانش بلامانع است ونیازی به امتحان تغییررشته نیست ولیکن باید: 1-ظرفیت پذیرش در درپایه سوم رشته کاردانش باشد2- گذراندن دروس مهارتی سال دوم به عهده شخص دانش آموزاست.3-دروس عمومی گذرانده شده دانش آموز متقاضی تغییررشته با دانش- آموزان کلاسی که وارد می شود یکسان باشد.

** نکته :باتوجه به اینکه تحقق این سه شرط عملا میسرنیست ومشکلاتی برای هنرستان در پی دارد، معمولا باتغییررشته به کاردانش موافقت نمی شود.

تذکرویژه 1 :دانش آموزان پایه دوم رشته های نظری درصورت تمایل می توانندباداشتن شرط سنی و  شرایط زیر مجدداپایه دوم فنی وحرفه ای راتکرارکنند:*شرایط ورود به شاخه فنی وحرفه ای درفرم هدایت تحصیلی کسب کرده باشند.*امتیازلازم راطبق فرمی که هنرستانهادرحین ثبت نام تکمیل می نمایندراکسب کنند.*درصورت موافقت باتکرار پایه دوم درفنی وحرفه ای تمام دروس گذرانده درپایه دوم نظری حذف ویک سال به سنوات تحصیل دانش آموز افزوده می شود.

 

تذکرویژه 2:دانش آموزان پایه دوم رشته های نظری وفنی وحرفه ای درصورت تمایل می توانندپایه دوم کاردانش رادرواحدهای روزانه باداشتن شرط سنی و رعایت سایرشرایط تکرارکنند دراین صورت کلیه دروس گذرانده پایه دوم که قبلا گذرانده حذف می شود.

 *** هزینه امتحانات تغییررشته برابرتعرفه امتحانات داوطلبان آزادازدانش آموزدریافت می شود.

جدول دروس تغییررشته در دوره متوسطه    

شاخه /رشته

دروسی که باید درامتحان تغییررشته شرکت نمود

ریاضی فیزیک

* فیزیک 2 * شیمی 2 * ریاضی 2 *هندسه1

علوم تجربی

* فیزیک 2* شیمی 2و* ریاضی 2 *زیست شناسی 1

ادبیات وعلوم انسانی

*جامعه شناسی 1  *عربی 2 ویژه انسانی

علوم ومعارف اسلامی

*جامعه شناسی 1  *عربی 2 ویژه معارف

فنی وحرفه ای

*کلیه دروس پایه دوم به استثنای دروس عمومی  آن رشته و وجود ظرفیت درهنرستان

کاردانش

نیازی به امتحان تغییررشته نیست ،درصورت وجود ظرفیت  وداشتن شرایط براساس ضوابط ومقررات


[ شنبه چهاردهم آبان 1390 ] [ 7:52 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

فشار نهادينه شده  براي کسب نمره

     در نظام ارزشيابي موجود کشورمان که کاربرد مقياس فاصله اي (20-0) سابقه ای طولانی داشته و بسيار رايج است ، پديده اي شکل گرفته است که مي توان فشار نهادي براي کسب نمره[1] ناميد (Inou,2005). به سخن ديگر، بر اساس رويکرد کاهش گرایانه نظام ارزشيابي تحصيلي ، که پيشرفت تحصيلي را در موفقيت در پاسخ به تعدادي سوال امتحان خلاصه مي نمايند و آن را براساس مقياس فاصله اي صفر تا بيست، اعلام مي نمايد . پيشرفت خلاصه و کاسته شده است در نمره و نمره، نماد پيشرفت است . به همين علت کسب نمره، بسيار حساس و سرنوشت ساز است . به گونه اي که به صورت يک فشار نهادينه درآمده است. دانش آموز از ناحيه والدين ، جامعه ، مدرسه و معلم براي کسب نمره در فشار است و همچنين مدرسه و معلم براي اين امر از ناحيه بخشهاي ديگر جامعه تحت فشار نمره قرار دارد . به هر حال همه به گونه اي سرگرم و دلمشغول نمره هستند. اين فشار براي کسب نمره ، آثار نامطلوبي بر فرآيند آموزش و يادگيري در مدرسه و کلاس درس دارد . نتيجه فرآيند ياددهي _ يادگيري را در نمره خلاصه کردن، آسيبهاي زيادي را برجاي مي گذارد و عملاً باعث مي شود که کودکان و نوجوانان ما از تجربه هاي مفيدي که مي توانند در حين زندگي آموزشگاهي داشته باشند ، محروم نمايد

اين وضعيت ، مشابه افسانه اي است که کوئليو در داستان کيمياگر نقل مي کند که کاسبي پسرش را نزد مرد فرزانه اي که در قصر زيبايي زندگي مي کرد ، فرستاد تا راز خوش بختي را از او بياموزد .

« مرد فرزانه به دقت به دليل ملاقات پسرک گوش داد ، اما به او گفت در آن لحظه فرصت ندارد تا راز خوشبختي را برايش توضيح دهد . به  او پيشنهاد کرد نگاهي به گوشه و کنار قصر بياندازد و دو ساعت بعد برگردد . بعد يک قاشق چايخوري به پسرک داد و دوقطره روغن در آن ريخت و گفت : " علاوه بر آن مي خواهم از تو خواهش بکنم همچنان که مي گردي اين قاشق را در دست بگير و نگذار روغن درون آن بريزد "

پسرک شروع کرد به بالا و پايين رفتن از پلکان قصر ، و در تمام آن مدت چشمش را به آن قاشق دوخته بود . پس از دو ساعت به حضور مرد فرزانه بازگشت . مرد فرزانه پرسيد : " فرشهاي ايراني تالارهاي غذاخوري را ديدي؟ باغي را ديدي که  ايجادش ، ده سال وقت استاد باغبان را گرفته است ؟ متوجه پوست نوشته هاي زيباي کتابخانه ام شدي ؟ " پسرک ، شرم زده اعتراف کرد که هيچ نديده است تنها دغدغه  او اين بود که روغني که مرد فرزانه به او سپرده بود نريزد .» ( کوئليو ، ترجمه حجازي ، 1379:62)

کودکان ما  مانند پسرک کاسب اين افسانهکه نگران نریختن روغنها بود و لذا محروم از تماشای زیباییهای قصر ، چنان دغدغه نمره را دارند و تحت فشار نمره از سوي جامعه و خانواده و مدرسه هستند که از فرصتهاي تربيتي مدرسه و از آن مهم تر از  لحظات زندگی به خوبي استفاده نمي کنند و يا به عبارتي اجازه استفاده از آن فرصتهای زندگی و مدرسه  را به آنها نمي دهند . به آنها  اجازه داده نمی شود  تجربيات سودمندي در کلاس و مدرسه داشته باشند.

چشم انداز زندگی انسانی کودکان در حصار تنگ نمره قرار گرفته و آنها را محروم از لذت زندگی کردن کرده است .  به همين سان مدرسه و معلم، تحت فشار همين نمره، ناتوان از فراهم نمودن فرصتهاي تربيتي ارزشمندي هستند که کودکان مي توانند در مدرسه داشته باشند . والدين رشد و بالندگي کودکانشان را درنمره مي بينند، ديگر تجربيات سودمند برای زندگی را ناديده مي گيرند، و لذا آنها را تحت فشار قرار داده توبیخ ، تحقیر ، تطمیع و تنبیه می نمایند و بسیاری از کودکان با نشاط این مرز و بوم را به گناه ناکرده افسرده و غمگین کرده است.

اين وضعیت ،آسيبهاي ناگواري براي نظام آموزشي  دارد و باعث ناکارآمدي نظام آموزشي و کاهش کيفيت يادگيري و بي حاصل شدن تجربه هاي يادگيري آموزشگاهي مي شود. به واقع تجربه های مدرسه ای را سرد و لغزنده کرده است به گونه ای که به سرعت آثار مثبت آن زایل شده و از دست می رود. اين رويه را نمره گرايي يا بيست گرايي مي نامند که به يک عنصر فرهنگي  و باور عمیق تبديل شده است. ماجرای امتحان نهایی درس فیزیک سال سوم رشته ریاضی خرداد 86  که پای کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس محترم شورای  اسلامی را  نیز به میان آورد؛ دلیلی جز این درخواست نهادینه شده برای نمره نداشت . دغدغه اصلی والدین و دانش آموزان کاهش نمره (به زعم آنها  به سبب سختی سوالات امتحان ) و معدل کل و به تبع ان کاهش آثر مثبت آن بر قبولی در کنکور بود.

 

به نظر من آنچه که مدرسه های کشور مار ا از صفت زندگی دور می سازد همین روحیه نمره گرایی و به سخن دیگر فشار نامحسوس اما سنگین برای کسب نمره  است . این فشار  مدرسه ها را از کارایی و اثر بخشی محروم می سازد. تیم مدیرت جدید در وزارت آموزش و پرورش  اگر بخواهد در مسیر مدرسه زندگی که سیاست اصلی خود اعلام کرده اند حرکت کنند باید این موضوع را از جنبه جامعه شناسی مورد بررسی قرار داده و در جهت فروکاهش فضای سنگنین نمره گرایی در مدرسه تلاش کنند. همچنین لازم است که روند اجرای طر ح ارزشیابی توصیفی را که کند و ضعیف شده است  تقویت نمایند.

 

برگرفته از حکمت تربیت

[ شنبه چهاردهم آبان 1390 ] [ 7:45 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

امتحان نهایی مقطع ابتدایی در بعضی از كشورهای جهان

کشور آرژانتین

از سال ۱۹۸۹ وضع درسی دانش آموزان با نمرات ۱ تا ۳ سنجیده می شود ( عالی ، رضایت بخش ، غیر رضایت بخش ) و اعتقاد کلی آن است که این روش موجب پایین آمدن استانداردهای آموزش شده است . و بسیاری معتقدند که شیوه نمره گذاری گذشته که با اعداد ۱ تا ۱۰ مشخص می شد ،‌ نتیجه بهتری داشت و شیوه جدید باید مورد تجدید نظر قرار گیرد .

کشور آلمان

ارزشیابی از دانش آموزان توسط معلمین مربوطه و بر اساس امتحانات کتبی ، شفاهی ، انجام دادن تکالیف درسی و مشارکت فعال دانش آموزان در کلاس صورت می گیرد . که نتیجه بصورت گزارش کتبی (بویژه در دوره ابتدایی) و یا بر اساس نمره گزاری در مقیاس ۶ نمره ای به اطلاع خانواده ها می رسد ..

کشور اسپانیا

بر اساس مقررات جدید ، ارزشیابی در مقطع پیش دبستانی بصورت مستمر و ارتقاء بصورت اتوماتیک خواهد بود . در دوره ابتدایی و متوسطه ، اطلاعات لازم برای ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان با روشهای مختلف از قبیل مشاهده منظم ، تحلیل تکالیف درسی ، آزمونهای کتبی ، شفاهی و عملی جمع آوری خواهد شد . د رصورتی که بررسی ها نشان دهند که دانش آموز به هدفهای مورد نظر نائل نشده است ، باید سال تحصیلی را تکرار کند . تکرار پایه در هر دوره فقط یکبار و در مجموع در طی ۱۰ سال آموزش اجباری ، دو بار امکان خواهد داشت .


کشور بلغارستان

در بلغارستان ، دانش آموزان دوره ابتدایی بطور اتوماتیک و بر اساس سن به کلاس بالاتر ارتقاء می یابند . در دوره های پیش متوسطه ، متوسطه و دانشگاهی ، وضعیت تحصیلی دانش آموزان با نمرات ۲تا ۶ مشخص می شود . نمره ۲ به معنای ضعیف است و دانش آموز باید مجددآ در امتحان شرکت کند ، نمره ۳ ، به معنای رضایتبخش ، نمره ۴ خوب ، نمره۵ خیلی خوب و نمره ۶ به معنای عالی می باشد . دانش آموزان ضعیف باید پایه تحصیلی را تکرار کنند

کشور سوئد

در مدارس سوئد هیچگونه امتحان نهایی وجود ندارد . در دوره آموزش اجباری بجز تعداد معدودی از دانش آموزان بقیه به کلاس بالاتر ارتقاء می یابند و قبولی یا مردودی در واقع مفهومی ندارد . در سال دوبار ( آخر پاییز وبهار ) به دانش آموزان کلاسهای هشتم و بالاتر نمره داده می شود . نمرات با اعداد ۱تا ۵ مشخص می شود .


کشور ژاپن

در ژاپن هیچگونه امتحان نهایی وجود ندارد . ارتقاء به کلاس بالاتر بر اساس ارزشیابی داخلی انجام می گیرد و در عمل ارتقاء از کلاسی به کلاس بالاتر در مرحله آموزش اجباری ( تا کلاس نهم ) بصورت اتوماتیک و قطعی می باشد


کشور روسیه

برای نمره دادن به دانش آموزان از نمرات ۱ تا ۵ استفاده می شود که ۵ بیشترین و ۱ کمترین نمره است . نمره قبولی ۳ می باشد . اگر دانش آموزی دردو یا سه درس نمره ۲ بیاورد ،هنوز اجازه ارتقاء به کلاس بالاتر را خواهد داشت . اگر دانش آموزی در سال پایانی یک نمره ۲ داشته باشد ، گواهی نامه پایان تحصیلات به وی داده می‌شود ولی این نمره ممکن مانع از ورود وی به مراکز آموزش عالی در برخی از رشته های تحصیلی شود .

[ شنبه چهاردهم آبان 1390 ] [ 7:39 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

A little boy asked his mother, "Why are you crying?" "Because I'm a woman," she told him.
"I don't understand," he said. His Mom just hugged him and said, "And you never will."
Later the little boy asked his father, "Why does mother seem to cry for no reason?"
" All women cry for no reason," was all his dad could say.
The little boy grew up and became a man, still wondering why women cry.
Finally he put in a call to God. When God got on the phone
he asked, "God, why do women cry so easily?"
God said: " When I made the woman she had to be special.
I made her shoulders strong enough to carry the weight of the world,
yet gentle enough to give comfort.
I gave her an inner strength to endure childbirth and the rejection that many times comes from her children.
I gave her a hardness that allows her to keep going when everyone else gives up,
and take care of her family through sickness and fatigue without complaining.
I gave her the sensitivity to love her children under any and all circumstances,
even when her child has hurt her very badly.
I gave her strength to carry her husband through his faults
and fashioned her from his rib to protect his heart.
I gave her wisdom to know that a good husband never hurts his wife,
but sometimes tests her strengths and her resolve to stand beside him unfalteringly.
And finally, I gave her a tear to shed. This is hers exclusively to use whenever it is needed."
"You see my son," said God,
"the beauty of a woman is not in the clothes she wears, the figure that she carries,
or the way she combs her hair.
The beauty of a woman must be seen in her eyes,
because that is the doorway to her heart - the place where love resides

[ یکشنبه بیست و چهارم مهر 1390 ] [ 5:8 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

تمام وجودم را برای سرفرازی میهن بخشیدم به این امید که افتخاری ابدی برای کشورم کسب کنم


خردمندان و دانشمندان سرزمینم ، آزادی اراضی کشور با سپاه من و تربیت نسلهای آینده با شما ، اگر سخن شما مردم را آگاهی بخشد دیگر نیازی به شمشیر نادرها نخواهد بود

[ یکشنبه بیستم شهریور 1390 ] [ 10:8 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّامِ وَ الصَّلوةِ وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفَکُّر فی أمر اللهِ؛

عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.

(تحف العقول، ص448

[ یکشنبه بیستم شهریور 1390 ] [ 9:55 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

راز خوشبختی

روزگاری مردی فاضل زندگی می‌کرد. او هشت‌سال تمام مشتاق بود راه خداوند را بیابد؛ او هر روز از دیگران جدا می‌شد و دعا می‌کرد تا روزی با یکی از اولیای خدا و یا مرشدی آشنا شود.

یک روز هم‌چنان که دعا می‌کرد، ندایی به او گفت به‌جایی برود. در آن‌ جا مردی را خواهد دید که راه حقیقت و خداوند را نشانش ‌خواهد داد.

مرد وقتی این ندا را شنید، بی‌اندازه مسرور شد و به ‌جایی که به او گفته شده بود، رفت. در آن ‌جا با دیدن مردی ساده، متواضع و فقیر با لباس‌‌های مندرس و پاهایی خاک‌ آلود، متعجب شد.

مرد آن اطراف را کاملاً نگاه کرد اما کس دیگری را ندید. بنابراین به مرد فقیر رو کرد و گفت:

-           روز شما به ‌خیر.

مرد فقیر به ‌آرامی پاسخ داد:

-           “هیچ‌وقت روز شری نداشته‌ام.”

پس مرد فاضل گفت:

- “خداوند تو را خوشبخت کند.”

مرد فقیر پاسخ داد:

- “هیچ‌گاه بدبخت نبوده‌ام.”

تعجب مرد فاضل بیش‌‌تر شد:

-”همیشه خوشحال باشید.”

مرد فقیر پاسخ داد:

-”هیچ‌گاه غمگین نبوده‌ام.”

مرد فاضل گفت:

- “هیچ سر درنمی‌آورم. خواهش می‌کنم بیش‌تر به من توضیح دهید.”

مرد فقیر گفت:

- ” با خوشحالی این‌کار را می‌کنم. تو روزی خیر را برایم آرزو کردی درحالی‌که من هرگز روز شری نداشته‌ام زیرا در همه‌حال، خدا را ستایش می‌کنم. اگر باران ببارد یا برف، اگر هوا خوب باشد یا بد، من هم‌چنان خدا را می‌پرستم. اگر تحقیر شوم و هیچ انسانی دوستم نباشد، باز خدا را ستایش می‌کنم و از او یاری می‌خواهم بنابراین هیچ‌گاه روز شری نداشته‌ام.

تو برایم خوشبختی آرزو کردی در حالی‌که من هیچ‌وقت بدبخت نبوده‌ام زیرا همیشه به درگاه خداوند متوسل بوده‌ام و می‌دانم هرگاه که خدا چیزی بر من نازل کند، آن بهترین است و با خوشحالی هر آن‌چه را برایم پیش‌بیاید، می‌پذیرم. سلامت یا بیماری، سعادت یا دشمنی، خوشی یا غم، همه‌ هدیه‌هایی از سوی خداوند هستند.

تو برایم خوشحالی آرزو کردی، در حالی‌که من هیچ‌گاه غمگین نبوده‌ام زیرا عمیق‌ترین آرزوی قلبی من، زندگی‌کردن بنا بر خواست و اراده‌ی خداوند است.

****************

[ یکشنبه بیستم شهریور 1390 ] [ 9:46 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

مخفی کردن انواع مختلف فایل ها در یک عکس :

( در این آموزش باید نرم افزار WINRAR بروی سیستم عامل کامپیوتر نصب شده باشد )

برای انجام این کار به ترتیب زیر عمل نمائید :

ابتدا یک فولدر جدید با نام MPcomputer در مسیر D:\MPcomputer ایجاد کنید .
کلیه فایلهایی که تمایل دارید مخفی شوند را در این فولدر قرار دهید . همچنین یک عکس با فرمت JPG که قرار است فایل های شما توسط این عکس مخفی شود را در این پوشه قرار دهید و نام این عکس را Ximage بگذارید ( من در پوشه MPcomputer دو فایل با فرمت docx و یک عکس با نام Ximage و با فرمت JPG قرار دادم )
حال مطابق تصویر زیر فایلهای که قرار است مخفی شود را انتخاب کنید ( به غیر از عکس ) و با کلیک راست بروی این فایل ها آنها را با استفاده از نرم افزار Winrarدر همان فولدر فشرده کنید و نام این فایل فشرده را Hidden بگذارید

حال از طریق منوی Start نرم افزار Run را اجرا کنید . بعد از اجرای Run عبارت CMD را تایپ کنید تا وارد محیط داس (command prompt ) شوید . اینک در این محیط عبارت \CD را تایپ کنید تا به سر شاخه اصلی برگردید .حال عبارت CD MPcomputer را تایپ کنید تا در محیط داس وارد پوشه MPcomputer شوید .
اینک عبارت زیر را در مسیر پوشه MPcomputer تایپ کنید و دکمه اینتر ( Enter ) را فشار دهید

copy /b Ximage.JPG + Hidden.rar  Ximage.jpg

با تایپ عبارت بالا و فشار دادن دکمه اینتر پیغامی مطابق تصویر زیر نمایش داده میشود که با نمایش این پیغام کار به اتمام رسیده است

بعد از انجام این کار از محیط داس (command prompt ) خارج شوید . با انجام مراحل بالا فایل های مورد نظر شما در عکس Ximage مخفی خواهد شد . به سراغ پوشه MPcomputer بروید و بروی عکس Ximage کلیک کنید . بعد از کلیک ، عکس مورد نظر مطابق قبل بدون هیچ گونه تغییری قابل مشاهده خواهد بود ولی اگر بروی عکس کلیک راست کنید و از طریق Open With آنرا با نرم افزار Winrar باز کنید می توانید فایل هایی که در این عکس مخفی کرده اید را مشاهده کنید .

[ یکشنبه بیستم شهریور 1390 ] [ 9:36 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

اگر عشق نبود به کدامین بهانه ای می خندیدیم و می گریستیم؟

کدام لحظه های ناب را اندیشه می کردیم؟

چگونه عبور روزهای تلخ را تاب می آوردیم؟

آری....

بی گمان پیشتر از اینها مرده بودیم اگر عشق نبود

[ یکشنبه بیستم شهریور 1390 ] [ 9:20 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

آرامگاه مخدوم قلی، شاعر بزرگ ترکمن هر ساله در اواسط بهار، میزبان علاقمندان به شعر ترکمن و فرهنگ ایران زمین است. آرامگاه این شاعر بزرگ ترکمن در شهرستان مراوه تپه در استان گلستان واقع است.

زندگی نامه مخدوم قلی فراغی 

مقارن با فتنه و آشوب های افشارها، در شمال خراسان در روستای گرکز جرگلان که اکنون جزء خاک خراسان شمالی و شهرستان بجنورد است کودکی پا به دنیا نهاد که پدرش او را مخدوم قلی نام نهاد. جد مختوم قلی فراغی، مختوم قلی یوناچی نام داشت (1720-1654 میلادی) وی بسیار تنگدست و فقیر بود و از طریق آهنگری، زرگری، چرمسازی، و خدمت دهقانی گذران روزگار میکرد . یوناچی در سال 1694 میلادی یعنی در سن 40 سالگی ازدواج کرد و در سال 1700 صاحب پسری شد که او را دولت محمد نام نهادند .

دولت محمد به جهت اینکه در سن پیری پدر متولد شد به قری ملا یعنی ملای پیر شهرت یافت .وی آزادی تخلص میکرد . از او آثاری چون وعظ آزادی ، حکایت جابر انصار ، مناجات و اشعاری چند در غالب غزل ، قصیده و رباعی به یادگار مانده است .دولت محمد پنج پسر داشت و یک دختر ، که مختوم قلی سومین آنهاست . 

سال تولد مختوم قلی را 1733 میلادی برابر با 1112شمسی ذکر کرده اند و سال وفات او را 1790 میلادی یعنی 1169شمسی آورده اند وی در زمان وفات 57 سال سن داشته است .

عصر مختوم قلی عصر اغتشاش بود عصر باقی مانده از خاکستر دوران نادر ، وی در فاصله مرگ نادر و جلوس کریم خان زند در سنین 6 تا 16 سالگی کارچوپانی و دهقانی را و زرگری را تجربه کرد . در همین زمان احمد خان بنیانگذار افغانستان جدید نیز در پی چشم طمع به متصرفات نادر از عوامل اغتشاش در ایران بود به همین منظور از بزرگان ترکمن تقاضای کمک کرد در نتیجه تعدادی از جوانان ترکمن به فرماندهی چاودیر خان به سوی افغانستان گسیل شدند .

عبدالله یکی از برادران مختوم قلی نیز با آنها همرا بود که در راه کشته شد . محمد صفا برادر دیگر در جستجوی عبدالله برآمد و او نیز در راه افغانستان به دست دشمنان کشته شد . مختومقلی تاثرات قلبی خود را از این دو واقعه در طی مرثیه ایی قراء با سوز و گدازی تمام بیان کرده است . اما خود مختوقلی ، وی معلومات اولیه خود را نزد پدر فرا گرفت و پس از پدر تحت تعلیمات شخصی به نامنیاز صالح قرار گرفت و در خدمت این استاد بود که با علوم دینی مثل فقه، حدیث، تفسیر و کلام آشنا شد و به مطالعه تاریخ قصص قرآن و عقاید فرزانگان پرداخت .

شوق درونی او را بر آن داشت که از مدرسه ادریس بابا در محل قزل آیاق به بخارا برود. در بخارا با نوری کاظم بن باهر آشنا شد که برای تدریس دعوت شده بود . این آشنایی منجر به دوستی عمیق بین آنها شد . با پیدا شدن دو دستگی بین طلاب ، ابتدا نوری و سپس مختومقلی بخارا را ترک گفتند و راه افغانستان و هندوستان را در پیش گرفتند . مختومقلی در طی این سفر که 6 سال طول کشید بعد از سیر و سیاحت در هندوستان از طریق کابل به ازبکستان و سپس ترکمنستان رفت و با سفارش مدرسین مدرسه خواجه احمد یساوی برای تحصیل عازم مدرسه شیرغازی شد که در شهر خیوه قرار داشت . مختومقلیدر مدرسه شیر غازی با علوم و ادبیات شرق آشنا شد و در سال دوم تحصیل بود که استاد اورا خلیفه خود کرد .

وی پس از سه سال مدرسه شیر غازی را ترک گفت و به اطراف اترک آمد و در آنجا ساکن شد و عاقبت نیز در روستای آق توقای از توابع شهر مراوه تپهدارفانی را وداع گفت و در همان مکان نیز به خاک سپرده شد . اینک هر ساله در 27 اردیبهشت هر سال مراسم سالروز تولد او با شکوه هرچه تمام تر با حضور شاعران و دوستداران این شخصیت برجسته از دو کشور ترکمنستان و ایران در همان مکان آرامگاه او برگزار میشود

[ یکشنبه بیستم شهریور 1390 ] [ 9:17 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

آئین نامه    اجرايي   مدارس                               

آيين نامه آموزشي دوره متوسطه شيوه سالي واحدي (    روزانه   -   بزرگسالان   ) با آخرين اصلاحات.

آيين نامه آموزشي دوره پيش دانشگاهي با آخرين اصلاحات .


ادامه مطلب

[ یکشنبه بیستم شهریور 1390 ] [ 9:4 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 

ابراهیم‌ وار زندگی کن و در عصر خویش معمار کعبة ایمان خویش باش

[ شنبه بیست و هشتم خرداد 1390 ] [ 8:27 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

هفتاد اصل فنی در طراحی سوالات امتحانی

 1- در طراحی سوال ویژگی های دانش آموزان از قبیل سطح سنی ، توانایی ها و استعدادها، پایه تحصیلی و ..... در نظر گرفته شود .

2- در طراحی سوالات امتحان شرایط عمومی دانش آموزان، امکانات ، منابع ، تجهیزات ، نیروی انسانی و... مد نظر قرار گیرد .

 


ادامه مطلب

[ شنبه بیست و هشتم خرداد 1390 ] [ 8:3 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

خدا: بنده ی من نماز شب بخوان و آن یازده رکعت است.

بنده: خدایا ! خسته ام! نمی توانم.


خدا: بنده ی من، دو رکعت نماز شفع و یک رکعت نماز وتر بخوان.

بنده: خدایا ! خسته ام برایم مشکل است نیمه شب بیدار شوم.


خدا: بنده ی من قبل از خواب این سه رکعت را بخوان

بنده: خدایا سه رکعت زیاد است


خدا: بنده ی من فقط یک رکعت نماز وتر بخوان

بنده: خدایا ! امروز خیلی خسته ام! آیا راه دیگری ندارد؟


خدا: بنده ی من قبل از خواب وضو بگیر و رو به آسمان کن و بگو یا الله

بنده: خدایا! من در رختخواب هستم اگر بلند شوم خواب از سرم می پرد!


خدا: بنده ی من همانجا که دراز کشیده ای تیمم کن و بگو یا الله

بنده: خدایا هوا سرد است! نمی توانم دستانم را از زیر پتو در بیاورم


خدا: بنده ی من در دلت بگو یا الله ما نماز شب برایت حساب می کنیم
بنده اعتنایی نمی کند و می خوابدخدا: ملائکه ی من! ببینید من آنقدر ساده گرفته ام اما او خوابیده است چیزی به اذان صبح نمانده، او را بیدار کنید دلم برایش تنگ شده است امشب با من حرف نزده

ملائکه: خداوندا! دوباره او را بیدار کردیم ، اما باز خوابید


خدا: ملائکه ی من در گوشش بگویید پروردگارت منتظر توست

ملائکه: پروردگارا! باز هم بیدار نمی شود!


خدا: اذان صبح را می گویند هنگام طلوع آفتاب است ای بنده ی من بیدار شو نماز صبحت قضا می شود خورشید از مشرق سر بر می آورد
ملائکه:خداوندا نمی خواهی با او قهر کنی؟


خدا: او جز من کسی را ندارد…شاید توبه کرد…

بنده ی من تو به هنگامی که به نماز می ایستی من آنچنان گوش فرا میدهم که انگار همین یک بنده را دارم و تو چنان غافلی که گویا صد ها خدا داری

[ شنبه بیست و هشتم خرداد 1390 ] [ 7:56 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

* گمراهی و زورگوئی، آخرین مرحله ی حکومت پادشاهان است.

* «حق» در مقام ِ سخن وسیعترین میدانهاست و در مقام ِ عمل تنگ ترین آنها.

* چهار چیز است که به هر کس داده شود خیر دنیا و آخرت به او داده شده : راستگویى ، امانتدارى ، حلال خورى و خوش اخلاقى. (غررالحکم ، حکمت ٢١۴٢)

* شما را به پنج چیز سفارش میکنم که اگر برای دسترسی بدان رنج سفر را بر خود هموار کنید، درخور است: هیچ یک از شما جز به پروردگار ِ خود امید نبندد، و جز از گناهِ خود نترسد، و چون کسی را چیزی پرسند که نداند، شرم نکند که گوید ندانم، و هیچ کس شرم نکند از آنکه چیزی را که نمی داند، بیاموزد، و بر شما باد به شکیبایی، که شکیبایی ایمان را چون سَر است تن را، و سودی نیست تنی را که آن را سَر نَبُود، و نه در ایمانی که با شکیبایی همبر نَبُود. (نهج البلاغه ، کلمات قصار ، شماره 82 ، ترجمه دکتر شهیدی)

* آن که خود را پیشوای مردم سازد، پیش از تعلیم دیگری باید به ادب کردن خویش پردازد، و پیش از آنکه به گفتار تعلیم فرماید، باید به کردار ادب نماید، و آن که خود را تعلیم دهد و ادب اندوزد، شایسته تر به تعظیم است از آن که دیگری را تعلیم دهد و ادب آموزد. (نهج البلاغه ، کلمات قصار، شماره73 ، ترجمه دکتر شهیدی)

* از عدالت نَبُوَد حُکم نمودن به گمان. (نهج البلاغه ، کلمات قصار ، شماره220 ، ترجمه دکتر شهیدی)

* هر گاه خدا بنده ای را خوار دارد، او را از آموختن علم برکنار دارد. (نهج البلاغه ، کلمات قصار ، شماره288 ، ترجمه دکتر شهیدی)

* روز ِ داد بر ستمگر، سخت تر است از روز ستم بر ستم بر. (نهج البلاغه ، کلمات قصار ، شماره341 ، ترجمه دکتر شهیدی)

* ... روزگار دو روز است؛ روزی از تو و روزی به زیان تو، در روزی که از توست سرکشی بِنِه، و در روزی که به زیان توست، تن به شکیبایی دِه. (نهج البلاغه ، کلمات قصار ، بخشی از شماره396 ، ترجمه دکتر شهیدی)

* ... سزاوار نیست، بخیل، بر ناموس و جان و غنیمت ها و احکام ِ مسلمانان، ولایت یابد و امامتِ آنان را عهده دار شود تا در مال های آن ها حریص گردد؛ و نه نادان تا به نادانی خویش مسلمانان را به گمراهی بَرَد؛ و نه ستمکار تا به ستم، عطای آنان را بِبُرَد؛ و نه آن که به خاطر حکم کردن، رشوت ستاند تا حقوق را پایمال کند و آن را چنان که باید نرساند؛ و آن که سنت را ضایع سازد، و امت را به هلاکت دراندازد. (نهج البلاغه ، بخشی از خطبه131، ترجمه دکتر شهیدی)

* (خطاب به عثمان، خلیفه سوم، هنگامی که مردم علیه او شورش کرده بودند) ... خدا را! خدا را! خویشتن را بپای. به خدا، تو کور نیستی تا بینایت کنند، نادان نیستی تا تو را تعلیم دهند. راه ها هویداست، و نشانه های دین برپاست. بدان که فاضل ترین بندگانِ خدا نزد او امامی است دادگر، هدایت شده و راهبر، که سنتی را که شناخته است بر پا دارد، و بدعتی را که ناشناخته است بمیراند. سنت ها روشن است و نشانه هایش هویداست، و بدعت ها آشکار است و نشانه هایش برپاست، و بدترین مردم نزد خدا امامی است ستمگر، خود گمراه و موجبِ گمراهی کسی دیگر... (نهج البلاغه ، بخشی از خطبه164، ترجمه دکتر شهیدی

[ شنبه بیست و هشتم خرداد 1390 ] [ 7:54 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

بسیاری از چیزها موجب بروز جوش در پوست بدن میشوند ــ گیاه ها، حیوانات، جواهرات، لاستیک، عطر، و قارچ ها ــ اگر سم پاپیتال تمیز کرده یا پای ورزشکاری را در باشگاه ورزشی شنا شستشو داده باشید، متوجه شده اید که منشأ این جوشها کجا بوده است.

معمولا در بسیاری از موارد به نظر میرسید منشأ جوش ناپیدا است، زمانی که پوست بدن با شئی آلرژی زایی تماس پیدا کند، عکس العمل آن سریع نیست. چند روزی خواهد گذشت تا جوش ظاهر شود. و زمانی که ظاهر شد میتواند یک هفته یا بیشتر باقی بماند تا برطرف گردد.

یکی از راه های تشخیص علت جوش آن است که به محل جوش توجه گردد. اگر علت جوش و دانه چیزی داخلی باشد مانند غذا، دارو، یا ویروس، جوش و دانه عموما همه گیر و قرینه است. اما اگر علت آن امری خارجی مانند پودرهای لباسشویی، یا سم پاپیتال باشد، جوش به همان محل تحریک شده محدود شده و پراکندگی ندارد.

گرچه هجوم حساسیت ها(Allergies) در سالمندان کمتر است، اما در هر سنی ظاهر میشود. به علاوه اگر به تازگی بازنشسته شده و به محل جدیدی نقل مکان کرده اید، ممکن است خود را با مشکل حساسیت جدیدی روبرو ببینید.

کارشناسان میگویند: از آنجا که پوست افراد بالای ۶۰ سال نازکتر میشود، آنها در برابر جوشها حساس تر میشوند، و پوستشان آسانتر صدمه میبیند. اگر دانه ها و جوش ها بیش از ۲ تا ۳ روز دوام یافتند باید به پزشک پوست مشورت نمود. اما درضمن ممکن است بخواهید از روش های مختلف تسکین بخشی پوست مطلع شوید؛ به موارد زیر مراجعه نمایید.

اولین اقدام

محل جوش و دانه را با استفاده از کرم خنک سازید

کرم کورتیکو استروئید(Corticosteroid) ممکن است به خارش، سوزش، و تحریکات پوستی آرامش ببخشد.

استفاده از کرم یک درصد Hydrocortisone و مالیدن قشر نازکی از آن روی موضع تحریک شده، ۴ مرتبه در روز، به پوست تسکین میدهد.

پزشکان استفاده از پماد آنتی بیوتیکی حاوی Polymyxin Bacitracin را با Hydrocortisone دو دفعه در روز توصیه میکنند.

از پمادهای غیرنسخه ای کانتر داروخانه ها که دارای Neomycin هستند اجتناب کنید، زیرا این نوع پمادها عکس العمل های حساسیتی دارند.

راه های عاقلانه دیگر

موضع تحریک شده را خنک نگه دارید

 اگر جوش و دانه ترشح آغاز نمود، آن را با محلول آلومینیومی Subacetate-Burrow کمپرس کنید. این محلول را میتوان با استفاده از قرص جوشان Domeloro که در داروخانه ها فروخته میشود، تهیه کرد.

برای کمپرس کردن یک دستمال تمیز یا یک قطعه گاز را در محلول Burrow فرو ببرید، سپس آن را به مدت ۵ دقیقه روی ناحیه تحریک شده قرار دهید. این عمل را سه مرتبه دیگر که جمعا ۴ مرتبه میشود انجام دهید، جمع زمان این تمرین ها ۲۰ دقیقه میشود.

این درمان را در روز سه نوبت تکرار کنید. و بعد از هر یک از این درمانهای ۲۰ دقیقه ای از کرم های دارویی یا پمادهای طبی استفاده نمایید.

از آب داغ بهره گیرید

 خارش مسومیت حاصل از پیچک یا پاپیتال را میتوان با ریختن آب داغ روی موضع خارش برای مدتی برطرف نمود.

 برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه آب داغی که بدن را نسوزاند و بشود آن را تحمل نمود روی موضع بریزید.

 در ابتدا آب داغ خارش را زیاد میکند، اما پس از چند دقیقه به نظر خواهد رسید که جریان عصبی پربار شده و خارش برای مدتی متوقف میگردد.

موضع را با جوش شیرین (Soda) تسکین دهید

یک دوم فنجان جوش شیرین را در وان حمام پر از آب ریخته، مایعی درست کنید که تحریکات پوستی را تسکین میدهد.

میتوانید خمیری از یک قاشق جوش شیرین که با مقداری آب مخلوط کرده بسازید و آن را روی موضع بمالید این عمل تسکین آورست.

موضع جوش دار و لکه دار را با مرحم تسکین بدهید

 کرم گل اشرفی (Calendula) را جانشین مناسبی برای کرم Cortisone میداند. این کرم از گل برگهای گل همیشه بهار درست شده و در تسکین بخشیدن به پوست اعجاز میکند. کرم گل اشرفی یا (Calendula Cream) در فروشگاههای مواد غذایی بهداشتی یافت میشود.

موضع تحریک شده را با دقت بپوشانید

 معمولا موضع خارشی و دانه زده را نمیپوشانند، اما، اگر آن موضع تر بوده، تراوش داشته، و یا دارای تاول باشد، بهتر است با باند گازی سبک پوشانیده شود تا از عفونت آن جلوگیری شود.

از آنتی هیستامین استفاده نمایید

 به منظور کاهش بخشیدن به تورم یا خارش از آنتی هیستامین های غیرنسخه ای کانتر داروخانه ها مانند Diphenhydramine (بنادریل) دو شب استفاده نمایید. او میگوید: بنادریل ممکن است شما را خواب آلود کند، اما این حالت دارای فایده ای اضافی برای کسانی که خارش موجب بی خوابی شان در شب می شود، می باشد.

قبل از استفاده از آنتی هیستامین مواظب باشید که این دارو با سایر داروهایی که مصرف می کنید، تاثیر متقابل نداشته باشد.

بعضی از آنتی هیستامین ها میتوانند ضربان قلب را سرعت بخشند. و اگر پروستات تان بزرگ باشد ممکن است مانع ادرار گردد.

بر مصرف دارو نظارت کنید

اگر دارو مصرف میکنید و در بدنتان جوش و دانه پیدا شد، فورا به پزشک مراجعه کنید. بعضی از داروها که شامل آنتی بیوتیک هایی نظیر تتراسیکلین (Sumycin) میشوند، میتوانند عکس العمل های حساسیتی به وجود آورده و جوش و دانه ایجاد کنند.

پزشکتان ممکن است توصیه کند مصرف دارو را قطع کنید و یا اینکه داروی دیگری مصرف نمایید. داروهای دیگری که جوش ایجاد میکند عبارتند از:

همه داروهایی که مانع تولید آنزیم Angotencin-Conversting میشوند، مانند Caproten/Captopril که فشار بالای خون را مداوا میکند.

تمام ضدافسردگی هایی که مانع تولیدMAO/ Monoamine Oxidase مثلParnate/Tranylcypromine میگردند.

داروهای غیراستروئیدی نسخه ای و غیرنسخه ای ضدتورم مانند Ibuprofen (ادویل)

چه موقع بایستی به پزشک مراجعه شود؟

اگر جوش و دانه توام با دل به هم خوردگی، سرگیجه یا اشکال تنفسی باشد، بایستی فورا به پزشک مراجعه شود تا دارویی تجویز کند که عکس العمل حساسیتی شدیدی داشته باشد.

 مداوای مناسب جوش و دانه مربوط میشود به تشخیص صحیح بیماری. اگر جوش و دانه ۲ تا ۳ روز طول بکشد، برای مداوای مناسب بایستی به پزشک مراجعه شود.

مثلا اگر جوش و دانه حاصل تحریک یا حساسیت باشد، میتوان آن را با داروی ضدتورم و ضدالتهاب از قبیل کرم کرتیزون مداوا نمود.

مداوای قارچ های عفونی شبیه به جوش و دانه با داروهای ضدالتهاب میتواند جوش و دانه را وخیم تر کند.


سلامت /    گردآوری:گروه تندرستی و زندگی سالم
http://www.tebyan-zn.ir/healthy_safe_life.html

[ شنبه بیست و هشتم خرداد 1390 ] [ 7:50 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در دو هفته باقی مانده تا کنکور سراسری 90 با توصیه به کنکوری‌ها، گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود در مهلت باقی مانده به مرور مطالب بپردازند.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ، با بیان اینکه سوالات کنکور سراسری90 به صورت تستی و چهار گزینه‌ای طراحی شده است، اظهارکرد: سوالات طراحی شده بر اساس اطلاعات علمی کتب نظام جدید متوسطه سالی واحدی است و از قسمتها یا بخش‌ها و یا فصول حذف شده مورد تایید، سوالی طراحی نخواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه سوالات به صورت مفهومی طراحی شده است، تصریح کرد: البته این موضوع به منزله دشواری سوالات نیست و نشانگر این است که کسانی که کتب درسی را به خوبی مطالعه کرده باشند، می‌توانند به سوالات پاسخ دهند.
وی با بیان اینکه داوطلبان باید در مهلت باقیمانده به مرور مطالب بپردازند، اظهار کرد: به داوطلبان توصیه می‌شود از مطالبی که مشکل دارند یادداشت برداری کنند و یکبار دیگر آن را مرور کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه داوطلبان باید آمادگی لازم برای پاسخگویی به سوالات را در مدت زمان مشخص داشته باشند، خاطرنشان کرد: به داوطلبان توصیه می‌شود که در منزل به خودآزمایی خود بپردازند تا بتوانند مدیریت زمان کنند.

وی افزود: داوطلبان باید پس از پاسخگویی به تست‌های خودآزمایی، پاسخ سوالاتی که درست و اشتباه پاسخ داده‌اند را استخراج و پاسخ سوالاتی که اشتباه پاسخ داده‌اند را یادداشت برداری و یکبار دیگر نسبت به یادگیری سوالات مشکل دار اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه داوطلبان باید متن سوالات آزمون را به صورت دقیق مطالعه کنند، گفت: آنان باید گزینه‌ صحیح را انتخاب و در محل مربوطه وارد کنند.

[ شنبه بیست و هشتم خرداد 1390 ] [ 7:47 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

با شروع فصل تابستان و تعطیلی دانش آموزان عزیز ساعات بازی های رایانه ای هم تو خونه ها در حال افزایشه  البته مکنه بعضی وقت ها هم  خروج از بعضی بازی ها  به سختی صورت می گیره که ترفندشو براتون می ذارم تا وقتتون زیاد گرفته نشه
در صورتی که از سیستم قدرتمندی برخوردار نباشید و اقدام به نصب بازی‌های سنگین کنید، حتمأ با مشکل کندی خروج از بازی ها آشنا هستید. به طوریکه به هنگام خروج از محیط بازی، ویندوز مدت زمانی هنگ کرده و انجام کار به کندی صورت می‌گیرد. این مشکل به علت استفاده ویندوز از هارددیسک به عنوان حافظه مجازی کمکی می‌باشد. هم‌اکنون قصد داریم تا ترفندی را بازگو کنیم که با بهره گیری از آن می‌توانید سرعت خروج از بازی‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.


برای این‌کار:

بر روی My Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
سپس به تب Advance رفته و در قسمت Performance بر روی دکمه Settings کلیک کنید.
در پنجره Performance Options به تب Advanced بروید.
حال بر روی دکمه Change کلیک کنید.
اکنون در پنجره Virtual Memory، درایوی که ویندوز در آن نصب است را انتخاب کنید.
سپس از قسمت پایین پنجره تیک گزینه No Paging file را زده و خارج شوید.
در نهایت تمام پنجره ها را OK کرده و سیستم را رستارت کنید تا تغییرات اعمال گردد

[ شنبه بیست و هشتم خرداد 1390 ] [ 7:39 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 

[ یکشنبه یازدهم اردیبهشت 1390 ] [ 12:27 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

به نظر می رسد با فراگیرتر شدن بكارگیری كامپیوتر در محل های كار و حتی در خانه ها تعداد كسانیكه از مشكلات چشمی و بینایی (CVS) یا به عبارتی "Computer Vision Syndrome" رنج می برند رو به افزایش باشد.

مهمترین علائم CVS عبارتند از: خستگی چشم، خشكی چشم، سوزش، اشك ریزش و تاری دید. همچنین ممكن است سبب درد در گردن و شانه ها نیز بشود. بطورکلی می توان گفت CVS مجموعه ای از علائم چشمی و بینایی است كه بر اثر كار با كامپیوتر ایجاد می شوند. تقریبا 4/3 كسانیكه زیاد با كامپیوتر كار می كنند گرفتار این علائم هستند.

چشم انسان حروف چاپی را بهتر از حروف نمایش داده شده بر روی مانیتور می بینند. علت این امر این است كه حروف چاپی كنتراست بیشتری با صفحه سفید زمینه داشته و لبه های آنها واضح تر است حال آنكه در مورد صفحه مانیتور چنین نیست و لبه ها به وضوح حروف چاپی نیستند. یكی از مهمترین دلایل خشكی و سوزش چشم هنگام كار با كامپیوتر كاهش میزان پلك زدن است. این مسأله به همراه خیره شدن به صفحه مانیتور و تمركز بر روی موضوع كار سبب می شود تا پلك ها مدت بیشتری باز بمانند و در نتیجه اشك روی سطح چشم سریعتر تبخیر می شود. با رعایت توصیه های دهگانه زیر می توان تا حد بسیار زیادی از آسیب های چشمی جلوگیری کرد:

۱. سعی كنید بطور ارادی پلك بزنید.
این كار سبب می شود سطح چشم شما با اشك آغشته شده و خشك نشود. در صورتیكه مشكل شما شدید باشد می توانید از قطره های اشك مصنوعی استفاده كنید.

۲. مركز مانیتور باید حدود ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر پایین تر چشمان شما باشد.
این وضعیت علاوه بر اینكه باعث می شود پلك ها پایین تر قرار گیرند و سطح كمتری از چشم در معرض هوا باشد. از خستگی گردن و شانه ها نیز می كاهد. در این موارد هم باید مانیتور را در ارتفاع مناسب قرار داد و هم ارتفاع صندلی را نسبت به میزكار تنظیم كرد بطوریكه ساعد شما هنگام كار با
keyboard موازی با سطح زمین باشد.

۳. مانیتور خود را طوری قرار دهید كه نور پنجره یا روشنایی اتاق به آن نتابد.
هنگام كار با كامپیوتر سعی كنید پرده ها را بكشید و روشنایی اتاق را نیز به نصف وضعیت معمولی كاهش دهید.

۴. به چشمان خود استراحت دهید.
سعی كنید هر ۵ تا ۱۰ دقیقه چشم خود را از مانیتور برداشته و به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه به نقطه ای دور نگاه كنید. این كار سبب استراحت عضلات چشم می شود. همچنین به شما وقت می دهد پلك بزنید و سطح چشم شما مرطوب شود.

۵. اگر مجبورید كه متناوبا به یك صفحه نوشته و مانیتور نگاه كنید (خصوصا در مورد تایپیست ها) ممكن است چشم شما خسته شود زیرا باید تطابق خود را تغییر دهد. برای جلوگیری از این مسأله سعی كنید صفحه نوشته شده را در حداقل فاصله و هم سطح با مانیتور قرار دهید. برای اینكار می توانید از copyholder استفاده كنید.

۶. فاصله مانیتور با چشمان شما باید ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر باشد.

۷. روشنایی و كنتراست مانیتور خود را تنظیم كنید.
میزان روشنایی مانیتور باید با روشنایی اتاق هماهنگی داشته باشد. یك روش برای تنظیم روشنایی مانیتور این است كه به یك صفحه وب با زمینه سفید (مثل این صفحه) نگاه كنید. اگر سفیدی صفحه برای شما مثل یك منبع نور است روشنایی مانیتور زیاد است و باید آن را كم كنید. در مقابل، اگر صفحه كمی خاكستری به نظر می رسد روشنایی را زیاد كنید.

8. مشخصات دیگر مانیتور خود را تنظیم كنید.
كیفیت نمایش تصاویر بر روی مانیتور به سه عامل بستگی دارد:
Resolution ، Refresh Rate ، و DotePitch .Refresh Rate نشاندهنده فركانس تجدید تصویر بر روی مانیتور است. فركانس پایین می تواند برای چشم خسته كننده باشد و فركانس های خیلی پایین سبب پرش تصویر می شوند. بهترین Refresh Rate حدود 70 هرتز یا بیشتر است. Resolution یا وضوح تصویر كه به Refresh Rate نیز بستگی دارد به تراكم پیكسل های تصویر بر روی مانیتور گفته می شود. هرچه تعداد پیكسل ها بیشتر باشد جزئیات بیشتری از تصویز دیده می شود. بطوركلی هرچه Resolution بیشتر باشد بهتر است ولی باید به Refresh Rate نیز توجه داشت. گاهی Resolution بالا Refresh Rate پایین دارند بنابراین باید وضعیتی را انتخاب كرد كه هر دو بیشترین تعداد را داشته باشند.
Dot Pitch بر sharpness تصویر مؤثر است و هر چه عدد آن كمتر باشد تصویر sharpتر است. بیشتر مانیتورها dot pitch بین 25/0 تا 28/0 میلی متر دارند. 28/0 میلی متر یا كمتر عدد مطلوب است. Refresh Rate و Resolution را در ویندوز می توانید در Display Properties تنظیم كنید ولی dot pitch قابل تنظیم نیست.

9. اگر علی رغم رعایت توصیه های گفته شده باز هم دچار علائم هستید می توانید از عینك های مخصوص استفاده كنید زیرا گاهی مشكل در دید متوسط است. ما بطور معمول كمتر از دید متوسط استفاده می كنیم زیرا بیشتر اوقات یا اشیاء دور را نگاه می کنیم و یا اشیاء نزدیك. ولی مانیتور كامپیوتر دقیقا در فاصله ای از چشم قرار می گیرد كه مربوط به دید متوسط است. برای دریافت عینك مناسب كامپیوتر به چشم پزشك مراجعه كنید.

10. هنگام كار با كامپیوتر سعی كنید گردن خود را راست نگهداشته و شانه را عقب بدهید.
قوز كردن هنگام كار طولانی با كامپیوتر سبب دردهای گردن و شانه ها می شود. كاملا پشت خود را به صندلی بچسبانید. همچنین ارتفاع صندلی خود را طوری تنظیم كنید كه كف پاها روی زمین قرار داشته و زانوی شما در زاویه ۹۰ درجه قرار داشته باشد.
Keyboard و Mouse باید پایین تر از آرنج و نزدیك دستان شما قرار داشته باشد.:: نکات بهداشتی در موقع کار با کامپیوتر ::

همه افرادی که با کامپیوتر کار می کنند باید پس از مدتی به نقطه ای دور نگاه کنند تا چشمانشان دچار خستگی نشود.. در ضمن جهت انجام کار با کامپیوتر، وجود نور کافی لازم و ضروری است و استفاده طولانی مدت از کامپیوتر باعث خستگی و تحریک چشم شده و ممکن است باعث سر درد شود.

جهت جلوگیری از عوارض بالا باید صفحه کلید و سطح کار متحرک قابل تنظیم باشد و حرکات دست در محدوده طبیعی باشد یعنی مچ دست ها صاف باشد و دست به طرف داخل و خارج خم نباشد.

وقتی می خواهیم از روی صفحه ای تایپ کنیم باید آن صفحه در ارتفاع مانیتور و درست در کنار آن باشد تا با حرکات کمتری بتوان هر دو را در میدان دید، داشته باشیم کاربر باید در خانه و محل کار ورزش ها و نرمش های لازم را انجام دهد. فشارهای روانی نیز در بروز دردهای اسکلتی سهم بسزایی دارند کاربر نباید بطور مستمر پشت دستگاه بنشیند و باید هر چند مدت یکبار قدم بزند و به دور دست نگاه کند. از زیر پایی حتماٌ استفاده کنید. در صفحه کلیدهای پیشرفته، جایی برای تکیه و استراحت مچ دست دارند که بسیار مفید می باشند. صفحه کلید را کمی به طرف جلو مایل کنید، از میز و صندلی با لبه نرم و قابل اتکا استفاده کنید.

 برگرفته از گروه اینترتی پرشین استار گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

[ چهارشنبه یازدهم اسفند 1389 ] [ 7:21 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 برای عوض کردن رمز عبور مراحل زير را انجام می دهيم:1-رفتن به سايت اصلی ياهو www.yahoo.com
2-به سايت ياهو وارد می شويم در سمت چپ اين سايت لينکهايی به رنگ آبی وجود دارد روی کلمه
My yahoo کليک می کنيم
3-بعد از اينکه وارد اين صفحه شديم در قسمت چپ صفحه
ID و Password فعلی را وارد ميکنيم و بر روی sing in کليک می کنيم
4- در بالای صفحه ای که می آيد روی گزينه
Account Info کليک می کنيم
5-در اين صفحه در قسمت
password رمز عبور فعلی را وارد ميکنيم و Continue را کليک می کنيم
6-به صفحه ای وارد می شويم که می توانيم رمز عبور را تغيير دهيم .
7-در قسمت
Old password رمز عبورقديمی را وارد ميکنيم در دو قسمت بعدی که new password...می باشد رمز عبور جديد را وارد می کنيم.
8-
save را برای ذخيره کليک می کنيم.
9-در صورتی که با اين قسمت کاری نداشتيد حتما با
sing out خارج شويد

[ چهارشنبه یازدهم اسفند 1389 ] [ 7:11 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

تبديل اعداد انگليسی به فارسی در برنامه Word 

اگر مي خواهيد اعداد انگليسي در برنامه Word   به فارسی تبديل كنيد اين كارها را انجام دهيد .براي اين كار برنامه Word را اجرا كنيد و درمنویTools   گزينه Option  را انتخاب كنيد سپس وارد سمت  Complex scripts  شويد . در مقابل Numeral  براي اينكه همه اعداد فارسي شوند گزينه Hindi  را انتخاب نماييد و به OK را انتخاب كنيد

[ چهارشنبه یازدهم اسفند 1389 ] [ 7:10 قبل از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

دلایل عاشق شدن از نظر علمی
دلایل عاشق شدن از نظر علمی
چه زمانی متوجه حضور کسی در قلب خود میشوید؟ عشق در کیمیای ذهنتان باعث چه رویدادی میگردد؟ و آیا عاشق شدن صرفاً طریقه ای طبیعی برای حفظ بقای نوع بشر است؟


ادامه مطلب

[ یکشنبه هشتم اسفند 1389 ] [ 7:7 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

نرم افزار GiliSoft USB Stick Encryption 2.0 قادر است تا انواع مموری های فلش و به طور کلی انواع حافظه های قابل حمل را قفل کند. شما برای استفاده از این نرم افزار فقط یکبار آنرا در رایانه خود نصب می کنید و سپس با اتصال فلش مموری خود به پورت یو اس بی سیستم اقدام به قفل آن می نمایید. در واقع این نرم افزار دارای دو قسمت می باشد قسمت اول که در ویندوز نصب می گردد و نقش واسطه را بین فلش و ویندوز ایفا می کند و قسمت اصلی که درون فلش مموری نصب میگردد. در واقع وقتی شما نرم افزار را اجرا می کنید از شما در خواست می کند تا حافظه پرتابل مورد نظر را به پورت یو اس بی سیستم وصل کنید با اینکار شما میتوانید فایل های اصلی نرم افزار را در حافظه مورد نظر نصب کنید و با خود همراه داشته باشید. پس از نصب فایلهای اصلی نرم افزار بر روی حافظه، از شما می خواهد تا پسوردی را برای آن انتخاب کنید که با وارد کردن پسورد کلیه پوشه ها و فایلهای موجود در حافظه ناپدید خواهند شد و تنها آیکون برنامه باقی می ماند که برای ظاهر کردن اطلاعات موجود  در مموری می بایست پسورد را وارد کنید. با این نرم افزار دیگر شما نگران گم شدن فلش مموری خود و یا افتادن آن به دست افراد غریبه نخواهید بود زیرا به هیچ وجه اطلاعات موجود در آن قابل دسترسی نیست مگر با وارد کردن پسود.


قابلیت های کلیدی نرم افزار GiliSoft USB Stick Encryption 2.0 :
- قفل اسان انواع حافظه فلش
- درخواست پسورد با کلیک بر روی درایو فلش
- محافظت کامل از محتویات درون فلش
- بروز رسانی نرم افزار از اینترنت
- محیط زیبا و کاربرپسند
- سازگاری با تمام ویندوز ها
- کاربرد آسان

- حجم کم

- و …

دانلود با حجم 1.4 مگابایت

[ یکشنبه هشتم اسفند 1389 ] [ 6:2 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

 

در جامع بعلبک وقتی کلمه ای همی گفتم به طریق وعظ با جماعتی افسرده دل مرده ره از عالم صورت به عالم معنی نبرده دیدم که نفسم درنمی گیرد و آتشم در هیزم تر اثر نمی کند، دریغ آمدم تربیت ستوران و آینه داری در محلت کوران و لیکن در معنی باز بود و سلسله ی سخن دراز در معانی این آیت که :

و نَحن اَقرَبُ الیه مِنْ حَبل الورید [1]

سخن به جایی رسانیده که گفتم :

دوست نزدیک تر از من به من است         وینت مشکل که من از وی دورم
چه کنم با که توان گفت که او                 در کنار من و من مهجورم

من از شرابه ی این سخن مست و فضاله ی [2] قدح در دست که رونده ای بر کنار مجلس گذر کرد و دور آخر در او اثر کرد و نعره ای زد که دیگران به موافقت او در خروش آمدند و خامان مجلس به جوش، گفتم ای سبحان الله دوران با خبر در حضور و نزدیکان بی بصر دور

فهم سخن چون نکند مستمع             قوت طبع از متکلم مجوی
فسحت [3] میدان ارادت بیار         تا بزند مرد سخنگوی گوی


پانوشت ها :

1. ما به بنده از رگ ورید نزدیک تریم.
2. طعام و شراب
3. فراخی

[ جمعه ششم اسفند 1389 ] [ 4:49 بعد از ظهر ] [ مسافر ]

[ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه